Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > III liga: Żubr dalej niepokonany

III liga: Żubr dalej niepokonany

fot. archiwum

W meczu 3. kolejki III ligi piłki siatkowej na Podlasiu, drużyna Mlekpolu MOSiR Grajewo podejmowała LUKS TL Żubr Białowieża. Mecz na prośbę gospodarzy został rozegrany 15 października. Kolejny mecz Żubr rozegra 8 listopada w Lipsku.

Mlekpol w tym sezonie wzmocnił się dwoma zawodnikami – braćmi Szlagami, znanymi z występów w młodzieżowych drużynach białostockich, a później m.in. w Cezarze Białystok i Remexie Białystok. Drużyna z Grajewa została także dość mocno osłabiona. Wszystko to przez niezrozumiałą i szkodliwą decyzję o oddzieleniu drużyny juniorskiej i stworzeniu praktycznie nowego klubu. W związku z tym młodzi zawodnicy, którzy jeszcze w poprzednim sezonie z powodzeniem grali zarówno w rozgrywkach III ligi, jak i rozgrywkach młodzieżowych, obecnie mogą grać tylko w lidze juniorskiej. Nie dziwię się rozgoryczeniu sztabu szkoleniowego III ligowego Mlekpolu, ponieważ skład zespołu seniorskiego w związku z tym stał się bardzo „wąski". Myślę również, że zahamuje to rozwój samych juniorów, którzy nie będą mieli okazji „ogrywać" się, grając przeciwko lepszym zawodnikom. Liga juniorska w naszym regionie nie jest, aż tak mocno rozbudowana (zgłosiło się 6 zespołów), aby stanowić duże obciążenie dla tych młodych siatkarzy. Już w ubiegłym roku kilku juniorów Mlekpolu pojawiało się na parkiecie w meczach III ligi. W obecnym sezonie mogłoby być tylko lepiej.

Samo spotkanie nie przyniosło wielkich emocji. Żubr od początku narzucił swoje warunki gry gospodarzom. Bardzo dobrze funkcjonował blok gości, na który często nadziewali się atakujący Mlekpolu. Już w połowie I seta kontuzję odniósł Zawiślak, którego musiał zastąpić wracający do formy, po przebytej niedawno chorobie, Androsiuk. Spisał się on jednak bardzo dobrze.

W żadnym fragmencie spotkania zawodnicy z Grajewa nie byli w stanie zagrozić Żubrowi. Dobre zmiany w zespole gości dali zawodnicy rezerwowi, którzy w miarę upływu czasu, pojawili się na boisku – Chilecki, Biendar, Rubiel, Orzechowski. Dobre zawody rozegrał także, ostatnio mniej eksploatowany, Furmanek. W zespole gospodarzy najlepsze wrażenie robił libero Mieczkowski, który popisał się kilkoma efektownymi obronami.W następnej kolejce, która będzie rozegrana 25 października, drużyna z Białowieży pauzuje (w związku z wycofaniem się z rozgrywek zespołu z Bielska Podlaskiego). Kolejny mecz Żubr rozegra 8 listopada w Lipsku.

Mlekpol MOSiR Grajewo – LUKS TL Żubr Białowieża 0:3
(16:25, 18:25, 15:25)

Składy zespołów:
Mlekpol: Wolwark M., Wszechborowski, Wolwark W., Rydzewski, Szlaga, Odlanicki, Mieczkowski (libero) oraz Borawski.
Żubr: M. Gutowski, Małachowski, Furmanek, Szykuła, Ochryciuk, Zawiślak, Gabiec (libero) oraz Chilecki, Biendar, Rubiel i Orzechowski

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi wojewódzkie

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved