Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga: Pronar Parkiet podejmie Orła Międzyrzecz

I liga: Pronar Parkiet podejmie Orła Międzyrzecz

fot. archiwum

Dwóch nowych siatkarzy do dyspozycji powinien mieć w sobotę trener Pronaru Parkiet Hajnówka, ale to goście z Międzyrzecza są faworytem meczu. Z hajnowskim zespołem trenują przyjmujący Dorian Poinc i środkowy Patryk Skup.

W ten sposób kadra drużyny liczy teraz 11 siatkarzy. – To jest raczej uzupełnienie naszej kadry, ale na graczy o uznanych nazwiskach po prostu nas nie stać – przypomina Blomberg, wciąż nie może korzystać z chorego Artura Żylińskiego.Obaj są bardzo młodzi i na poziomie I ligi jeszcze nie grali, więc się nie spodziewam, że wejdą na boisko i od razu wezmą ciężar gry na siebie. Ale obaj dysponują dobrymi warunkami fizycznymi i już niemałymi umiejętnościami.

Szkoleniowiec przynajmniej będzie miał teraz graczy na zmianę. Tydzień temu, w pierwszym meczu nowego sezonu I ligi, przegranym 0:3 w Kielcach, w rezerwie praktycznie miał jedynie Janusza Ignaciuka.

Tak, czy owak Fart pokazał, że będzie należał do czołowych zespołów tej ligi – uważa trener Blomberg. – Jest tam paru bardzo dobrych zawodników i wygrali z nami zdecydowanie. Aby na dobre nie znaleźć się na dole tabeli, musimy wygrać z Orłem Międzyrzecz.W tym klubie także są kłopoty finansowe, ale nie wpłynęło to za bardzo na siłę zespołu. Przed sezonem groziło mu wykluczenie z rozgrywek, ale ostatecznie znalazł się dodatkowy sponsor i gra. W Orle znalazł się m.in. Rafał Matusiak, którego w poprzednim sezonie z Pronaru Parkiet wyrzucili działacze. Jak się niedawno okazało był to błąd włodarzy klubu, gdyż Matusiak wyrokiem sądu odzyskał pieniądze zagwarantowane kontraktem, pogrążając hajnowian w jeszcze trudniejszej sytuacji.

Udowodniłem niektórym ludziom w Hajnówce, że miałem rację i mam pewną satysfakcję – nie kryje Matusiak. – Mimo wszystko miło będzie wrócić do tego miasta. Mam kolegów w drużynie Pronaru Parkiet, z kibicami zawsze dobrze żyłem. Ponadto dobrze mi się grało w tej hali. W tej chwili w Orle mamy w sumie podobną sytuacja jak rok temu w Hajnówce. Do końca roku będą wypłacane zawodnikom tylko zaliczki, a sytuacja ma się poprawić od stycznia.

Prócz Matusiaka w składzie Orła znajdują się były reprezentant Polski Jarosław Stancelewski i były zawodnik klubu z Hajnówki Krzysztof Hajbowicz . Zespół z Międzyrzecza rozgrywki zaczął dużo lepiej, wygrywając łatwo z AZS-em Nysa.

To były pierwsze mecze, jeszcze nie ma co oceniać siły drużyn – twierdzi Rafał Matusiak.Zresztą tak słaba ekipa jak AZS Nysa chyba nie powinna grać w I lidze. W Orle z poprzedniego sezonu zostało tylko trzech zawodników, doszło aż dziewięciu i tworzymy zupełnie nowy zespół. Do Hajnówki jedziemy wygrać, bo przecież nie pokonamy około 700 km, żeby przestać mecz.

Spotkanie rozpocznie się w sobotę o godz. 17:00. Inny podlaski I-ligowiec, Ślepsk Suwałki, po strawieniu niespodzianki w pierwszej kolejce (wygrana 3:1 z Energetykiem Jaworzno), w tej kolejce pauzuje.

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved