Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Brazylijczycy do poprawki

Brazylijczycy do poprawki

fot. archiwum

Przed sezonem kilka zespołów PlusLigi liczyło na pomoc kilku graczy z Brazylii, kraju mistrzów świata oraz wicemistrzów olimpijskich, który od wielu lat dominuje w męskiej siatkówce. Oni jednak zawodzą, grają poniżej oczekiwań.

Jednak tak naprawdę tylko Resovia sprowadziła zawodnika godnego ligi aktualnych mistrzów Europy. Dzisiaj w Wieluniu okaże się, czy gracze z Kraju Kawy są w stanie choć trochę pomóc ekipie AZS Olsztyn.

W pierwszej kolejce Pamapol Siatkarz Wieluń miał straszyć przeciwników przyjmującym Danielem Ferreirą. Jednak zawodnik ten nie wystąpił w meczu przeciwko Skrze Bełchatów, chociaż wcześniej zbierał dobre noty w egzotycznym zespole z… Bahrajnu. – Ferreira nie został zatwierdzony do gry w PlusLidze – mówił przed pierwszą kolejką główny komisarz PlusLigi Cezary Matusiak.

Podobno działacze Siatkarza nie mogą się dogadać z menedżerem zawodnika, a że Pamapol na inaugurację w meczu z pięciokrotnymi mistrzami Polski Skrą Bełchatów nieźle zaprezentował się i bez Ferreiry, to raczej tego gracza w naszej lidze w ogólne nie zobaczymy. Druga wersja jest taka, że Brazylijczyk na treningach nie prezentował zadowalającej formy i lepiej nie płacić mu za wypełnianie kontraktu oraz narażać się na pośmiewisko.W dużo gorszej sytuacji są działacze akademików. Tamtejsi canarinhos, Marcelo i Pinto, już podpisali roczne kontrakty. Ten ostatni, przyjmujący, zawiódł na całej linii w pierwszej ligowej kolejce. Derby AZS zakończyły się bardzo łatwym triumfem częstochowian 3:0. Olsztynianie będą musieli czekać aż Brazylijczykom zakończą się kontrakty, bo inaczej zapłacą bardzo duże odszkodowania. Kibice pięciokrotnych mistrzów Polski mają nadzieję, że środkowy Marcelo (wcześniej Paris Volley) i Pinto (Dynamo Kaliningrad) się przebudzą i pokażą, że ich dobre siatkarskie CV nie jest tylko zwykłym przypadkiem.

Więcej w "Przeglądzie Sportowym"

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved