Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Bogdan Serwiński: Muszynianka to dream team? Zobaczymy!

Bogdan Serwiński: Muszynianka to dream team? Zobaczymy!

fot. archiwum

Ja tworzę zespół przede wszystkim z polskich zawodniczek. W tym roku udało mi się zrealizować wszystkie plany - powiedział w wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego" trener Muszynianki Fakro, Bogdan Serwiński.

Po pierwszym meczu o stawkę w nowym sezonie – wygranym przez pański zespół spotkaniu o Superpuchar Polski – trener rywalek z Bielska-Białej Igor Prielożny mówił, że nie chciałby, żeby w nowym sezonie dwa zespoły zdominowały ligę.

Bogdan Serwiński:Uważam, że jest jeszcze parę zespołów, do ogrania których trzeba będzie się przyłożyć. I to naprawdę solidnie. Z drugiej strony patrząc – liga może być zdominowana przez dwa zespoły, ale mimo to rozgrywki mogą być ciekawe.

Początek rywalizacji już za tydzień. Kto pana zdaniem włączy się do rywalizacji z Muszyną i Bielskiem o medale?Dąbrowa, Piła, Bydgoszcz, może Łódź – to wszystko są dobre zespoły. Nie dzieliłbym jednak skóry na niedźwiedziu już teraz. Podchodzę do rywali z pełnym szacunkiem. W sporcie już nieraz pewność siebie i buta były ukarane. Sądzę, że większość klubów skompletowała ciekawe składy i łatwo punktów oddawać nie będą. Co jest dobre dla ligi.

Po letnich transferach reprezentantek Polski: Bednarek-Kaszy, Woźniakowskiej-Witczak, Skowrońskiej, Żebrowskiej czy wracającej ze Słowacji Solipiwko, wydaje się, że zbudował pan siatkarski dream team?

Ja tworzę zespół przede wszystkim z polskich zawodniczek. W tym roku udało mi się zrealizować wszystkie plany. Dziś szczególnie cieszy mnie postawa Joasi Mirek, która wróciła po bardzo długiej rehabilitacji i pokazała bardzo dobrą siatkówkę. Jestem z tej drużyny bardzo zadowolony, nie myślę w tym momencie o innych zawodniczkach. A czy to jest drużyna marzeń? Pod koniec sezonu zobaczymy, czy się spełnią. (śmiech)


*Więcej przeczytasz w piątkowym „Przeglądzie Sportowym".

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved