Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Kobieca liga w SALPS dobrze stoi

Kobieca liga w SALPS dobrze stoi

fot. archiwum

Jedną z najbardziej znanych lig amatorskich w Polsce jest SALPS. Biorą w niej udział nie tylko zespoły męskie, ale i żeńskie. Wśród tych drugich przed nowym sezonem wzmacnia się ekipa MJC, która w poprzednim sezonie zdobyła tytuł mistrzowski.

W szeregach zespołu MJC pojawiły się nowe twarze. Skład zespołu na nowy sezon wzmocniły dwie znakomite atakujące: Patrycja Krenc oraz Agnieszka Brożek. Ta pierwsza to znana siatkarskim kibicom zawodniczka, która ma na swoim koncie wiele spektakularnych sukcesów i lata gry na najwyższym poziomie. Wystarczy przypomnieć, że występowała w Chemiku Police, Piaście Szczecin, Pałacu Bydgoszcz, a także jeszcze do niedawna austriackim Sparkasse Wildcats, w której to drużynie trzykrotnie sięgnęła po wicemistrzostwo kraju. W Polsce oczywiście również zdobywała medale i tytuły mistrzowskie.

Agnieszka Brożek także ma za sobą dwuletnią grę za granicą, w walijskim Cardiff Tigers. Dodatkowo w drużynie mistrzyń Salps grają zawodniczki, które swoją siatkarską przygodę miały w ligach Ekstraklasy (Natalia Gierżot była zawodniczka Chemika Police, a Karolina Kijana, Elżbieta Stefan, Joanna Wojtas, Joanna Kolec występowały niegdyś w Piaście Szczecin).

źródło: mjc.w8w.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved