Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > III liga: Wybrano nowe władze Sokoła Mogilno

III liga: Wybrano nowe władze Sokoła Mogilno

fot. archiwum

Czwarte podejście wybrania nowych władz Sokoła Mogilno przyniosła w końcu efekt. Prezesem został Leszek Bernaciak. W zarządzie trzecioligowca pracować będą także: Wojciech Wierzbiński, Maciej Adamski, Hans Dienstmann i Tadeusz Malczewski.

Według starego statutu

Wtedy też – podobnie jak na dwóch kolejnych zebraniach – nie było chętnych do pracy w klubie. – Wybory przeprowadzono według starego statutu, gdyż nowy czeka wciąż na zatwierdzenie w Krajowym Rejestrze Sądowym. Musieliśmy więc wybrać przynajmniej pięć osób do zarządu – wyjaśnia Andrzej Wojciechowski, ustępujący prezes.

Wybrany jednogłośnieKolejne podejście wybrania władz odbyło się we wtorkowe popołudnie. Na spotkaniu pojawiło się tylko 15 członków klubu.

Andrzej Wojciechowski zaproponował kandydaturę Leszka Bernaciaka, który jednogłośnie został wybrany nowym prezesem. Bernaciak jest pracownikiem Powiatowego Urzędu Pracy w Mogilnie. Jego córka Zuzanna trenuje w Sokole. Sekretarzem klubu został księgowy Wojciech Wierzbiński, ojciec dwóch młodych siatkarek Sokoła. Mogileński klub będzie miał dwóch wiceprezesów: byłego sekretarza Hansa Dienstmanna i trenera Macieja Adamskiego. Piątym członkiem Sokoła został Tadeusz Malczewski, sędzia i organizator turniejów siatkówki plażowej w Wiecanowie.

W komisji rewizyjnej zasiadać będą: Dorota Łuczyszyn, Mirosław Wąsowski i Marian Ozga.

Rozstanie z żalem

Cieszę się, że w końcu zebranie wyborcze zakończyło się sukcesem. Wierzę, że nowe władze znakomicie poradzą sobie z kierowaniem klubem. Z żalem rozstaję się z Sokołem, ale mieszkając na co dzień w Krakowie, nie jestem w stanie aktywnie działać – podkreśla Wojciechowski.

Zatwierdzone do gry

Sokół Mogilno wypożyczył już trzy zawodniczki Budowlanych Toruń: 19-letnią Karolinę Laskowską oraz o rok młodsze Aleksandrę Radzikowską oraz Dominikę Żuchowską.

Ponadto do gry w regionalnej trzeciej lidze występować będą dwie zawodniczki ChTPS Chodzież – Aneta (20 lat) i Ilona Olsztyńskie (22).

24 października sokolanki prawdopodobnie rozegrają sparingi z juniorkami Budowlanych i zawodniczkami SMS Poznań.

* autorem tekstu jest Maciej Drabikowski

źródło: Gazeta Pomorska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi wojewódzkie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved