Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Wypowiedzi po meczu Trefl Sopot – MOSiR Mysłowice

Wypowiedzi po meczu Trefl Sopot – MOSiR Mysłowice

fot. archiwum

W swoim pierwszym w historii pierwszoligowym meczu, siatkarki Trefla Sopot pokonały MOSiR Mysłowice 3:0. Po spotkaniu swoimi wrażeniami na temat gry obydwu rywalizujących ekip podzielili się ich szkoleniowcy oraz zawodniczki Trefla  - Izabela Śliwa i Monika Naczk.

Edward Pawlun, trener Trefla:

– Stworzyliśmy monolit, zagraliśmy zespołem. Mieliśmy odprawę z prezesem Okuniewskim, który mówił, że wierzy, że u nas liderem będzie cały zespół. Od teorii przeszliśmy do praktyki. Dziś każda osoba, która weszła na boisko, wniosła coś do gry. Zagrały zawodniczki, które do tej pory mniej grały, np. Magda Lenz skończyła piłkę meczową. Przeszła w ten sposób do historii, kończąc nasz pierwszy mecz w pierwszej lidze.
Duża pochwała dla dziewczyn za realizację taktyki. Trudno utrzymać taki reżim przez cały mecz i chwile słabości się zdarzały, ale globalnie taktyka była bardzo dobrze realizowana. Widać było arytmię zagrywki, która przysporzyła dużo problemów przeciwniczkom. Skróty przyniosły nam dużą ilość punktów, a system blok-obrona mogliśmy mieć dobrze dopracowany. Dziś świetnie zagrała kontra. Dwa wybloki dawały nam jeden blok spełniony. Najbardziej cieszę się właśnie z tego, bo do tej pory nigdy nie mieliśmy tak wysokiej skuteczności na kontrach.
Jak zdobyć dwanaście punktów z rzędu? Tajemnica sukcesu leżała w tym, że Monika Gorszyniecka to bardzo ambitna zawodniczka. Żeby grała dwa-trzy razy lepiej, potrzeba jej bodźców. Dziś dostała taki bodziec od sędziego, który nękał nas w dziwny sposób. Zabrał nam zagrywkę, która moim zdaniem wykonana została w szóstej, a nie ósmej sekundzie, odgwizdał błąd ustawienia przy naszym serwisie… Widać było, że jest uczulony i tak doświadczona zawodniczka jak Monika wie, że było to robione złośliwie. Po rozmowie z sędzią zagrała koncertowo i doprowadziła do tak dużej straty punktów przez zespół z Mysłowic.

Izabela Śliwa, libero Trefla:– Żadne zwycięstwo nie jest łatwe, gra się na tyle, na ile przeciwnik pozwala. My Mysłowicom nie pozwoliłyśmy zagrać na tyle, na ile pewnie by mogły. Narzuciłyśmy im swój styl gry i swoje tempo i było im z tym bardzo ciężko. Zresztą, z taką drużyną jak Trefl wszystkim będzie grało się bardzo ciężko.
Do obecności babci jestem przyzwyczajona, ponieważ jest ona ze mną wszędzie. Ale jej doping z pewnością bardzo wspomagał naszą drużynę.

Monika Naczk, środkowa Trefla:

– To był ważny mecz dla nas pod wieloma względami, mecz otwarcia, mecz historyczny. Zawsze trzeba zrobić dobre pierwsze wrażenie i mam nadzieję, że na tym nie poprzestaniemy. Naszym celem jest awans i będziemy do tego dążyć. Jest jeszcze trochę niedoskonałości w naszej grze, ale mam nadzieję, że czas będzie działał na naszą korzyść i do fazy play-off wszystko będzie grało.

Stanisław Guzak, trener MOSiR-u Mysłowice:

– Trefl grał bardziej dojrzałą siatkówkę. To zespół złożony z zawodniczek, które spędziły już trochę lat na boiskach w różnych ligach i dziś było to bardzo wyraźnie widać. To dobrze przygotowana i dobrze zestawiona drużyna i chyba da sobie radę. Z początku były chyba trochę stremowane, ale później wszystko szło po ich myśli. To zespół na tyle silny, że będzie go stać na walkę o awans do PlusLigi.
W trzecim secie na zagrywkę weszła Monika Gorszyniecka, która na parkietach siatkówki gra już kilkanaście lat i wie, co robić z takimi debiutantkami, jak moje zawodniczki. To właśnie spowodowało tą dwunastopunktową serię – ona wiedziała co robić, a moje – nie wiedziały.
Nie załamujemy się tą porażką. Jest wiele zespołów na naszym poziomie i bardzo prawdopodobne, że z tymi drużynami będziemy nawiązywać walkę. Bardzo trudno będzie komukolwiek walczyć z dobrze dysponowanym zespołem Trefla. Nie podejrzewam, żeby to był ich najlepszy mecz. One po prostu grają dobrą siatkówkę, dziś grały dobrą siatkówkę, a mogą grać jeszcze lepszą.

źródło: treflsport.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved