Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Wszystko ma swój koniec…

Wszystko ma swój koniec…

fot. archiwum

Po siedmiu latach wspólnych występów i wspaniałych sukcesach (ze złotym medalem Igrzysk Olimpijskich w 2004 roku w Atenach włącznie), najlepszy duet siatkówki plażowej w historii tej dyscypliny, przestaje istnieć. Ricardo Santos i Emanuel Rego ogłosili w minionym tygodniu, że kończą wspólną karierę...

W miniony piątek, w wywiadzie dla Jornal Nacional, Ricardo Santos i Emanuel Rego ogłosili, że kończą bardzo owocną, siedmioletnią współpracę. Jednocześnie obaj zawodnicy zapowiedzieli, że dalej będą grać na plaży, ale jeszcze w tej chwili nie potrafią podać nazwisk nowych partnerów z drużyny.

Po tym jak moja żona Leila (Leila Barros – przyp. Strefy Siatkówki) podjęła decyzję, że będziemy mieszkać na stałe w Rio de Janeiro, trudno mi było tak planować swój czas, aby być razem z nią, a jednocześnie poświęcać go wystarczająco dużo na niezbędne treningi i występy w turniejach razem z Ricardo – mówi Emanuel Rego.

Chcemy naszą wspólną grę zakończyć najlepiej jak się da, czyli ostatnim zwycięstwem – zapowiedział łamiącym się ze wzruszenia głosem Ricardo Santos.W ciągu siedmiu lat wspólnej kariery Ricardo i Emanuel zdobyli między innymi:
złoty medal olimpijski (2004, Ateny)
brązowy medal olimpijski (2008, Pekin)
złoty medal Igrzysk Panamerykańskich (2007, Rio de Janeiro)
złoty medal mistrzostw świata (2003)
pięciokrotnie złoty medal World Tour (2003, 2004, 2005, 2006, 2007)
trzykrotnie złoty medal Circuito Banco do Brasil (2002, 2003, 2006).

źródło: inf. własna, planetavolei.com.br

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved