Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Piotr Makowski zagrał na libero

Piotr Makowski zagrał na libero

fot. Maciej Dąbrowski

W miniony weekend rozegrany został turniej o Puchar Burmistrza Jarocina. Jedną z atrakcji dla kibiców był towarzyski mecz miejscowej drużyny z ekipą trenerów, w której wystąpili m.in. opiekunowie GCB Centrostal Bydgoszcz - Piotr Makowski i Rafał Gąsior.

Umówiliśmy się na dwa sety i zwyciężyliśmy 2:0 – relacjonuje Makowski. Ja zagrałem na pozycji libero, z kolei Rafał na prawym skrzydle, jako atakujący.

Nieco gorzej poszło siatkarkom GCB Centrostal. Wygrały tylko jeden mecz (z Gwardią Wrocław 3:0), a dwa przegrały (z PTPS Piła 0:3 i MKS Dąbrowa Górnicza 2:3). Ostatecznie zajęły trzecie miejsce.

Słabszy mecz zagraliśmy z Piłą, ale generalnie z tych wyników nie należy wyciągać daleko idących wniosków – mówi w rozmowie z „Expressem" Piotr Makowski.Próbowałem różnych ustawień. Dla przykładu – Patrycja Polak grała jako przyjmująca i atakująca. Na tej ostatniej pozycji wystąpiła z konieczności, bo nie mogłem skorzystać z usług Izy Kasprzyk, która boryka się z drobnymi kłopotami zdrowotnymi.Patrycja Polak to jedna z trzech nowych zawodniczek Centrostalu. Podobnie jak Sylwia Pelc trafiła do Centrostalu z SMS Sosnowiec. Z kolei Alicja Leszczyńska występowała poprzednio w I-ligowym KSZO Ostrowiec.

Polak spisała się bardzo dobrze. Pokazała, że może grać jako przyjmująca oraz atakująca – ocenia Makowski. – Pelc będzie doskonałym uzupełnieniem dla naszych podstawowych środkowych, czyli Kasi Mróz i Dominiki Kuczyńskiej. Jeżeli chodzi o Leszczyńską (rozgrywająca – red.), to widać, że przed nią jeszcze dużo pracy. Najważniejsze jednak, że charakteru jej nie brakuje.

W najbliższy weekend ostatni turniej przed inauguracją PlusLigi Kobiet. Centrostal zagra w Pile z MKS Dąbrowa, Organiką Łódź i miejscowym PTPS.

Autorem tekstu jest Krzysztof Wypijewski


Program turnieju w Pile (17-18.10.2009)

17.10 (sobota)

10.00 PTPS Piła – MKS Dąbrowa Górnicza
12.00 Centrostal Bydgoszcz – KS Organika Budowlani Łódź 16.00 MKS Dąbrowa Górnicza – Centrostal Bydgoszcz
18.00 PTPS Piła – KS Organika Budowlani Łódź

18.10 (niedziela)

10.00 MKS Dąbrowa Górnicza – KS Organika Budowlani Łódź
12.00 PTPS Piła – Centrostal Bydgoszcz

Mecze rozgrywane są do 3 wygranych setów. Punktacja: trzy punkty za wygraną 3:0 i 3:1, dwa punkty za wygraną 3:2, jeden punkt za przegraną 2:3. W przypadku równej ilości punktów o kolejności decyduje stosunek setów, ewentualnie małych punktów.

źródło: Express Bydgoski, inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved