Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Marcin Kocik: Jestem gotowy już od dwóch tygodni

Marcin Kocik: Jestem gotowy już od dwóch tygodni

fot. archiwum

Kontuzja odniesiona jeszcze w trakcie zeszłego sezonu wyłączyła Marcina Kocika z cyklu szkolenia na wiele miesięcy. Niedawno wrócił do maksymalnych obciążeń i nie otrzymał jeszcze szansy zaprezentowania się na boisku, czy to w sparingach, czy też w meczu ligowym.

Po przedsezonowych, udanych sparingach, w których niestety nie brał pan udziału, spodziewaliście się chyba nieco więcej po spotkaniu…

Zgadza się. Gry kontrolne to jednak zupełnie inna bajka niż ligowe pojedynki. Dzisiejsza nasza słaba postawa spowodowana była chyba nerwowością towarzyszącą inauguracji sezonu. Mecz na swojej sali, wielu kibiców, presja – po prostu nie sprostaliśmy oczekiwaniom.

Które elementy, poza silną zagrywką Marcina Wiki, zadecydowały pana zdaniem o porażce z Resovią?Kiepsko przyjmowaliśmy. Nie zdobywaliśmy też punktów blokiem. Resovia była po prostu lepsza od nas w każdym elemencie.

Przed meczem odbyliście wiele odpraw taktycznych dotyczących gry wicemistrzów Polski. Czemu nie wprowadziliście tych czysto teoretycznych działań w boiskowe poczynania?

Gra się na tyle, na ile przeciwnik pozwala. Dzisiaj rzeszowianie nie dopuścili do tego, abyśmy nawiązali z nimi równorzędną walkę. Pomimo tego, że mieliśmy ich dobrze rozpisanych, to zabrakło konsekwencji na placu boju.

Jak z pana zdrowiem? Kiedy będzie pan gotowy do gry na sto procent?

To pytanie do trenera, nie do mnie. Ja jestem przygotowany do rywalizacji na maksymalnych obrotach już od dwóch tygodni. Szkoleniowiec decyduje o tym, kto gra, a kto nie.

A co z Maikelem Salasem, który tak niefortunnie wylądował przy słupku sędziny, że nabawił się kontuzji?

Nie wiadomo jeszcze niczego na pewno, ale wstępne diagnozy mówią o podkręceniu kostki. Myślę, że za kilka dni dojdzie do pełnej sprawności i będzie mógł grać.

Rozmawiał Piotr K. Dobrowolski

źródło: SportRadom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved