Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Kiedy młodsza z sióstr Barańskich wróci do gry?

Kiedy młodsza z sióstr Barańskich wróci do gry?

fot. archiwum

Zabrakło jej w składzie drużyny Impel Gwardii Wrocław podczas niedawnego turnieju w Jarocinie, co wywołało niepokój kibiców tej ekipy. Serwis reprezentacja.net postanowił więc przekonać się, jak przebiega powrót do zdrowia młodszej z duetu sióstr Barańskich.

Bogumiła Barańska jest jedną z najważniejszych siatkarek w składzie drużyny wrocławskiej Gwardii, która odpowiada tam nie tylko za przyjęcie, ale również za siłę ataku. Jej brak na skrzydle dało się łatwo zauważyć w trakcie ostatnich meczów, które Gwardia w miniony weekend rozgrywała podczas turnieju o puchar burmistrza w Jarocinie. Jej absencja spowodowana była kontuzją, która "ciągnie się" za Barańską jeszcze od poprzedniego sezonu. W maju przyjmująca Gwardii przeszła operację kolana. – Miałam naderwane więzadło właściwe rzepki oraz usuwaną narośl z tego więzadła, dlatego właśnie rehabilitacja trwa niestety tak długo – wyjaśnia młodsza z sióstr Barańskich i uspokaja tym samym wszystkich zaniepokojnonych jej długą absencją – to normalne przy tego typu zabiegach.

Na horyzoncie widać już powoli koniec długiego procesu powrotu do zdrowia, co chyba najbardziej cieszy samą zawodniczkę. – W miniony poniedziałek wróciłam do treningów. Na razie trenuję raz dziennie, bardzo lekko i trzy razy w tygodniu mam jeszcze rehabilitację – relacjonuje gwardzistka. – Potrzebuję jeszcze trochę czasu, żeby wrócić do pełnej dyspozycji, ale myślę, że z każdym dniem będzie coraz lepiej – mówi z uśmiechem.

Nie wiadomo na razie, czy Bogumiła Barańska zdąży wrócić do pełnej dyspozycji na pierwszy mecz ligowy Gwardii, w którym rywalkami wrocławskiego zespołu będą siatkarki z Dąbrowy Górniczej.* Rozmawiała Joanna Majtyka (reprezentacja.net)

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved