Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jaka jest dyspozycja olsztyńskich akademików?

Jaka jest dyspozycja olsztyńskich akademików?

fot. archiwum

PlusLiga zainaugurowała rozgrywki w sezonie 2009/10. Najmniej powodów do radości mieli w pierwszej kolejce siatkarze i kibice olsztyńskiego AZS-u. Czy olsztynianie wypracowali przed sezonem właściwą kondycję oraz formę niezbędną do walki o pozostanie w ekstraklasie?

Działaczom, siatkarzom i kibicom olsztyńskiego klubu nie pozostaje nic innego, jak wierzyć, że odpowiedź na postawione wyżej pytanie jest pozytywna. O tym przekonywał zresztą na dwa dni przed konfrontacją z częstochowianami  trener przygotowania fizycznego w AZS UWM – Ryszard Biernat.

Czy nasi zawodnicy wytrzymają kondycyjnie trudy ciężkiego sezonu?

Ryszard Biernat: – Jestem przekonany, że wytrzymają. Mija właśnie dziewięć tygodni. Zawodnicy trenowali na granicy ich możliwości. Jestem pełen podziwu dla ich wytrzymałości, siły. Poza tym przez te dziewięć tygodni obyło się bez kontuzji, więc są świetnie przygotowani. Zaryzykowałbym stwierdzenie, że w tej chwili są jedną z najlepiej przygotowanych drużyn w Polsce.Na początku przygotowań do sezonu, spore znaki zapytania pojawiły się przy kilku zawodnikach. Jak jest w tej chwili?

– W tej chwili możemy powiedzieć, że te znaki zapytania były, ale już ich nie ma. Pociągnęli to wszystko do przodu. Nadrobili zaległości. W tej chwili obaj wyglądają wspaniale. Są w czubie drużyny jeżeli chodzi o ich możliwości fizyczne. Szczególnie podkreśliłbym walkę z nadwagą jeżeli chodzi o Wojtka Winnika a sprawność fizyczną jeśli mowa o Dawidzie Gunii. Poza tym chciałbym podkreślić, że cały zespół wygląda fantastycznie pod względem przygotowania do sezonu. Chłopaki zrobili duże postępy w porównaniu z ubiegłym rokiem.

źródło: azsuwmolsztyn.com.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved