Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Daniel Castellani chwali Marcina Wikę

Daniel Castellani chwali Marcina Wikę

fot. archiwum

Trener reprezentacji Daniel Castellani jest przekonany, że poziom PlusLigi będzie w obecnym sezonie bardzo wysoki. - Resovia Rzeszów jest bardzo silną drużyną i kandydatem do zdobycia medalu, może nawet złotego i to nie są wcale czcze słowa - twierdzi Argentyńczyk.

Podobnie duże wrażenie zrobił na mnie Jastrzębski Węgiel. Z moich obserwacji po pierwszej kolejce wynika, że liga w tym sezonie będzie niezwykle wyrównana i najsilniejsza w ostatnich latach – mówił trener reprezentacji.

Argentyński szkoleniowiec biało-czerwonych postanowił, że w inauguracyjnej kolejce obejrzy wszystkie pięć spotkań. – Obserwuję głównie elementy techniczne i zagrania zawodników z kręgu zainteresowań drużyny narodowej. Zanotowałem ich ewentualne poprawki, to co mogą poprawić i to, nad czym mają jeszcze popracować – mówi trener złotych medalistów ME.

Podczas meczu w Radomiu Castellani sporo notował w swoim zeszycie. – Zapisywałem jak zawodnicy zagrywają, pod jakim kątem, w jakie strefy itd. – wyjaśnia. – Dla przykładu bardzo podobał mi się poziom przyjęcia libero drużyny Jadaru, który bardzo dobrze radził sobie z zagrywką typu flot. Było też parę elementów gry kombinacyjnej Resovii, które bardzo mi się spodobały i je zanotowałem. Te wszystkie drobne niuanse, gdzieś tam mogą mi się przydać do treningów – stwierdza Castellani, który w ubiegłym tygodniu podał 20-osobową kadrę, z której wybierze czternastkę na Puchar Wielkich Mistrzów.Kadra bez większych zmian

W turnieju, który odbędzie się w Japonii, w dniach 18-23 listopada, wezmą udział najlepsze zespoły z poszczególnych kontynentów: Polska (mistrz Europy), Brazylia (mistrz Ameryki Południowej), Egipt (mistrz Afryki, dzika karta), Iran (wicemistrz Azji) i Japonia (gospodarz, mistrz Azji). Ostatniego, szóstego uczestnika wyłonią mistrzostwa strefy NORCECA, które są obecnie rozgrywane.

Wymóg regulaminowy jest taki, że z 14 siatkarzy, którzy grali w mistrzostwach Europy, do Japonii musi pojechać przynajmniej dziewięciu. – Praktycznie w 90 procentach pojedzie ta sama czternastka – zmiany będą tylko wtedy, gdy będzie taka konieczność – mówi trener, który po niedzielnym meczu chwalił Marcina Wikę.Jestem szczęśliwy widząc go zdrowym i czerpiącym radość z gry. Tak jak nas do tego przyzwyczaił w przeszłości. Myślę, że może jeszcze sporo rzeczy poprawić w swojej grze, ale jestem bardzo zadowolony z tego, co widziałem w jego wykonaniu – kończy Castellani.

Szeroka kadra Polski na Puchar Wielkich Mistrzów:

Rozgrywający: Paweł Zagumny, Paweł Woicki, Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz
Atakujący: Piotr Gruszka, Jakub Jarosz, Marcel Gromadowski
Przyjmujący: Bartosz Kurek, Michał Bąkiewicz, Zbigniew Bartman, Michał Ruciak, Marcin Wika, Rafał Buszek
Środkowi: Daniel Pliński, Marcin Możdżonek, Piotr Nowakowski, Karol Kłos
Libero: Piotr Gacek, Krzysztof Ignaczak, Paweł Zatorski

Autorem tekstu jest Rafał Myśliwiec

źródło: Super Nowości

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved