Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Waldemar Wspaniały: To zawsze był bardzo dobrze poukładany klub

Waldemar Wspaniały: To zawsze był bardzo dobrze poukładany klub

fot. archiwum

W sobotnie popołudnie do Kędzierzyna-Koźla powrócił trener Waldemar Wspaniały, współtwórca największych sukcesów kędzierzyńskiej siatkówki. Tym razem stanął jednak po drugiej stronie barykady, a prowadzony przez niego zespół Delecty wygrał mecz z Zaksą 3:2.

Pod wodzą Wspaniałego Mostostal czterokrotnie wywalczył mistrzostwo Polski, trzykrotnie krajowy puchar i raz stanął na najniższym stopniu podium. Prowadzony przez niego zespół dwa razy grał w Final Four Ligi Mistrzów (3. i 4. miejsce) oraz zdobył brąz Pucharu CEV.

Łukasz Baliński: Lubi Pan wracać do Kędzierzyna?

Waldemar Wspaniały: Jestem tutaj dosyć często, nie tylko przy okazji spotkań siatkarskich. Dalej mam tu przecież wielu znajomych i wiele dobrych wspomnień związanych z miastem, klubem i zawsze spotykam się miłym przyjęciem.Pracę w Kędzierzynie zakończył Pan pięć lat temu. Jak bardzo zmienił się ten klub?

– To zawsze był bardzo dobrze poukładany klub, chyba jeden z pierwszych tak profesjonalnie zarządzanych spośród polskich klubów siatkówki, i to nie zmieniło się do dziś. Wszyscy wiedzą, że teraz najbogatsza jest Skra Bełchatów. Gdybyśmy wtedy walczyli w Lidze Mistrzów z takim budżetem, moglibyśmy ją nawet wygrać.

Zaksa jest silniejsza niż w ubiegłym sezonie?

– To ciekawy zespół, w którym zmieniono niemalże w połowie wyjściowy skład. Może na razie dysponuje troszkę słabszym przyjęciem. Mecz z nami był pierwszym w tym sezonie, wszystko więc można jeszcze nadrobić.

Jak w tym wszystkim odnajdzie się Zaksa? Są szanse na sukces w lidze i europejskich pucharach?

– O lidze nie będę mówił, a w pucharach każdy zespół ma szansę na pokazanie się w Europie. Taka jest dzisiejsza siatkówka. Udowodniły to przecież nasze reprezentacje podczas mistrzostw kontynentu.

* Rozmawiał Łukasz Baliński (Gazeta Wyborcza)
* Więcej w serwisie gazeta.pl

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved