Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Trenerski dwugłos po akademickim pojedynku

Trenerski dwugłos po akademickim pojedynku

fot. archiwum

- Dziś zostaliśmy rozstrzelani zagrywką przez naszych przeciwników - słowa Mariusza Sordyla najlepiej oddają przebieg poniedziałkowego pojedynku częstochowian z olsztynianami. Rewelacyjna postawa tych pierwszych w polu serwisowym pozwoliła im na gładkie zwycięstwo.

Nie dziwią więc odmienne nastoje szkoleniowców obu ekip. Dla Grzegorza Wagnera był to wymarzony debiut przed częstochowską publicznością – Oczywiście cieszę się, bo powiem szczerze, że bardzo obawiałem się tego meczu. – stwierdził trener, który zwrócił uwagę na niewielką liczbę błędów popełnionych przez swoich podopiecznych. W połączeniu z rewelacyjną postawą w polu serwisowym dało to dużą przewagę nad przeciwnikiem – Bardzo cieszę się z tego zwycięstwa, zwłaszcza, że jest ono za trzy punkty. Zagrywka tak naprawdę ustawiła całe to widowisko. Zagrywaliśmy bardzo dobrze. Można by było sobie życzyć, by tak zawsze zagrywać. Duża ilość zdobytych punktów, przy małej ilości popsutych akcji.

Wiele problemów do przemyślenia ma natomiast Mariusz Sordyl. Olsztynianie zagrali w poniedziałek bardzo słabo w przyjęciu, co spotęgowało siłę serwisu gospodarzy – Zdecydowane gra ułożyła się pod kątem bardzo dobrej zagrywki Częstochowy, gdzie przy mocnym serwisie niewiele piłek zepsuli. Automatycznie u nas zagrywka była słabsza, wkradały się nerwy i Częstochowa przy dobrym przyjęciu miała zdecydowanie lepszy komfort gry w rozegraniu aniżeli nasza drużyna. – Skuteczność w przyjęciu zawodników z Warmii i Mazur wynosiła niewiele ponad trzydzieści procent, co doskonale obrazuje przebieg pojedynku. Szkoleniowiec olsztynian myśli już jednak o kolejnych ligowych zmaganiach. – Mecz się zakończył. Dostaliśmy tęgie lanie, zwłaszcza w relacji zagrywka  – przyjęcie. Nie jest to koniec świata, za cztery dni gramy kolejne spotkanie i to jest teraz najważniejsze. Oczywiście będziemy sobie o tych elementach dyskutować. Myślę tu o naszym przyjęciu i żeby móc przeciwstawić się każdej następnej drużynie, która będzie w tak skuteczny sposób zagrywać .

* Wypowiedzi trenerów za radiomarconi.plźródło: inf. własna, radiomarconi.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved