Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Serie A2: Zwycięstwo zespołu Joanny Frąckowiak

Serie A2: Zwycięstwo zespołu Joanny Frąckowiak

fot. archiwum

Jedną z zawodniczek, która w tym sezonie będzie występować w lidze włoskiej jest Joanna Frąckowiak. Była przyjmująca Farmutilu Piła będzie reprezentować barwy Volta Mantovana, grającego w Serie A2. Polka ma za sobą pierwszy mecz w sezonie.

Spotkanie rozpoczeło się od bardzo dobrej gry gospodyń. Po akcji Vindevoghel wyszły na prowadzenie 3:2, zaś po udanym bloku Brusegan było 8:6. Dość szybko siatkarki Volty powiększały prowadzenie (18:13). W końcówce jednak przyjezdne zaczęły odrabiać straty. Ostatnie minuty tego seta były bardzo wyrównane. Zespoły grały punkt za punkt. Ostatecznie jednak szczęście stało po stronie gospodyń, które wygrały 26:24.

Początek drugiej partii był już o wiele bardziej wyrównany. Dopiero przed II przerwą techniczną zawodniczki Volty wyszły na trzy punkty prowadzenia. Nie trwało ono jednak długo. Przyjezdne zdołały odrobić straty, jednak tym razem nie udało im się utrzymać go tak długo. Po akcji Vindevoghel gospodynie miały piłkę setową, którą wykorzystały w kolejnej akcji.

Trzeci set miał bardzo podobny przebieg. Zespoły walczyły początkowo punkt za punkt. Co jakiś czas gospodynie wychodziły na niewielkie prowadzenie, które jednak traciły. Doszło po raz kolejny do ciekawej końcówki, w której górą były siatkarki z Mantovany. Piłkę setową dał im atak Frąckowiak, zaś kolejna akcja zakończyła mecz.All Fin Cfl Volta Mantovana – Edilcost Ancona 3:0
(26:24, 25:22, 25:22)

Składy zespołów:
All Fin Volta: Vindevoghel (11), Crepaldi (11), Marinelli (libero), Zanin (2), Migliavacca, Malvestito (7), Brusegan (10), Lombardo (8), Colombi (2), Frąckowiak (7)
Edilcost Ancona: Chiappa, Alessandrini (16), Zebi (12), Sustring (6), Pettinari (3), Camarda (libero), Ceppitelli (3), Martini (6)

źródło: inf. własna, pallavolovolta.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved