Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Rywalki Muszynianki popracują nad „zgraniem” w Turcji

Rywalki Muszynianki popracują nad „zgraniem” w Turcji

fot. archiwum

Przed sezonem 2009/2010 w CSU Metal Galaţi doszło do sporych zmian kadrowych. Do rumuńskiego zespołu dołączyło wiele nowych siatkarek, a wśród nich znalazła się reprezentantka Polski - Milena Sadurek.  Zespół potrzebuje  dobrego zgrania.

Ponadto do drużyny prowadzonej przez Zorana Terzicia trafiły takie siatkarki jak: Jelena Alajbeg, Sonja Borovinšek, Véronica Gomez, Olga Toćko, Suzana Ćebić oraz Mira Golubović. Teraz sztab szkoleniowy mistrzyń Rumunii musi popracować nad właściwym zgraniem zespołu.

Głównym naszym problemem jest to, że w kadrze mamy wiele nowych zawodniczek. Potrzebujemy czasu, aby wszystko poukładać. Nie mogę budować czegoś całkiem nowego, niektóre rzeczy podobają mi się, a pozostałe nie. Mam nadzieję, że uda się rozwiązać drobne kłopoty – ujawnił opiekun Metalu.

Spróbujemy się dobrze przygotować do grudniowych meczów fazy grupowej Ligi Mistrzyń. Nie zlekceważymy żadnego meczu w tych prestiżowych rozgrywkach. Nie potrzebujemy już nowych zawodniczek, więc nie sądzę, aby ktoś do nas jeszcze dołączył. Postaramy się przygotować do LM poza granicami Rumunii. Jednak również w Serbii nie ma klasowych zespołów. W związku z tym myślę, że kilka sparingów czeka nas w Turcji – dodał Terzić.Siatkarki Metalu Galaţi będą przeciwniczkami Muszynianki w fazie grupowej elitarnej Ligi Mistrzyń.

Tłumaczenie i opracowanie Wojciech Święch

źródło: sport365.ro, SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved