Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Łuka: To my byliśmy górą

Piotr Łuka: To my byliśmy górą

fot. archiwum

Z bardzo dobrej strony pokazał się w poniedziałkowych derbach akademickich w PlusLidze, nowy przyjmujący AZS-u Częstochowa, Piotr Łuka. - Nie spodziewaliśmy się takiej łatwej przeprawy - stwierdził po pierwszym ligowym meczu w sezonie zdobywca dziesięciu oczek.

Praktycznie przez cały czas trwania pojedynku zawodnicy spod Jasnej Góry sprawowali kontrolę nad przebiegiem boiskowych wydarzeń. Przed pierwszym gwizdkiem sędziego, podopieczni Grzegorza Wagnera nie spodziewali się aż tak pomyślnego dla siebie przebiegu wypadków. – To jest inauguracja ligi. Wiemy, że takie mecze się gra bardzo trudno. Nie wiedzieliśmy czego tak naprawdę mamy się tutaj spodziewać, mimo, że rozegraliśmy kilka sparingów. To o niczym nie świadczy, bo są drużyny, które przed sezonem grają rewelacyjnie, a w sezonie nie potrafią się odnaleźć. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że akurat tak wypadła ta inauguracja przed własną publicznością . – przyznał Piotr Łuka .

Przyjmujący częstochowian, tak jak wszyscy podkreślił dobrą grę swojego zespołu w polu serwisowym. Sam też walnie się do tego przyczynił, czego dowodem mogę być trzy punkty zdobyte przez niego bezpośrednio z zagrywki. – Dzisiaj rzeczywiście ta zagrywka była nad wyraz celna i mocna. Taka jest dzisiejsza siatkówka, że ten, który zagrywa mocniej zazwyczaj wygrywa. Dzisiaj my tak robiliśmy i przyjmowaliśmy serwis przeciwnika. To my byliśmy górą i bardzo się z tego cieszę . – Siatkarz ten przyczynił się do zwycięstwa również przez dobrą grę w ataku, w którym zdobył sześć oczek oraz na siatce.

Przed AZS-em ciężkie zadanie, bowiem ich kolejnym przeciwnikiem będzie znacznie wzmocniona przed sezonem Delecta Bydgoszcz.- Jedziemy tam walczyć i bić się o punkty. Nie uważam, ze w lidze są zespoły nie do pokonania. Z każdym trzeba podjąć walkę. Myślę, że nasz zespół jest na tyle nieobliczalny, że może naprawdę namieszać w lidze w tym sezonie. Jedziemy tam zagrać dobrą siatkówkę. Jeżeli będziemy trzymać dobry poziom gry to wyniki przyjdą same . – zakończył przyjmujący akademików.* Z zawodnikiem rozmawiał Radek Baran (radiomarconi.pl)

źródło: inf. własna, radiomarconi.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved