Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Gruszka nie zagra przez dwa tygodnie

Gruszka nie zagra przez dwa tygodnie

fot. archiwum

Przeprowadzone w niedzielę badania USG nie wykazały poważnych zmian. Jest już jednak diagnoza po kontuzji Piotra Gruszki. Siatkarz Delekty ma naderwany mięsień łydki, co wiąże się z tym, że będzie pauzował przez dwa tygodnie.

Bydgoscy kibice już od kilku tygodniu oczekiwali debiutu Piotra Gruszki w zespole Delecty. Choć przed sezonem klub zakontraktował aż sześciu nowych siatkarzy, to właśnie z najlepszym zawodnikiem wrześniowych mistrzostw Europy fani wiążą największe nadzieje. To on ma poprowadzić bydgoszczan do sukcesów. I w sobotę tak właśnie się stało.

W Kędzierzynie-Koźlu Delecta w meczu na szczycie 1. kolejki grała z Zaksą, m.in. dzięki świetnej grze reprezentanta Polski goście po pięciosetowej walce ostatecznie wygrali. Mimo sukcesu Gruszka okazał się największym pechowcem.

Zwycięską akcję bydgoszczan oglądał już z ławki rezerwowych. Kilka minut wcześniej przy stanie 13:10 dla przyjezdnych musiał opuścić parkiet. Wyskakując do bloku, niefortunnie stanął na parkiecie i poczuł silny ból tuż pod kolanem.Jeszcze nie wiem, czy to kolano, czy łydka – mówił zaraz po zakończeniu meczu Gruszka, który do Bydgoszczy wrócił ze specjalnym opatrunkiem.

W niedzielę rano przeszedł w szpitalu badanie USG, które na szczęście nie wykazało żadnych poważnych zmian w łydce zawodnika.

W bydgoskim klubie jeszcze w niedzielę nikt nie chciał oficjalnie wypowiadać się o stanie zdrowia siatkarza. – Poczekam z tym na wyniki rezonansu. Mam jednak nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Na pewno to wszystko nie jest jednak miłe, zresztą jak każda kontuzja mojego zawodnika, bez względu na jego nazwisko – mówi trener Delecty Waldemar Wspaniały.

Autorem tekstu jest Waldemar Wojtkowiak


W poniedziałek o 11:30 najlepszy siatkarz mistrzostw Europy, który doznał urazu tuż przed końcem meczu z ZAKSĄ Kędzierzyn, miał w szpitalu wojskowym w Bydgoszczy rezonans magnetyczny. O 14. zbadał go prof. Jacek Kruczyński, ordynator oddziału ortopedii Szpitala Uniwersyteckiego.

Okazało się, że Gruszka ma naderwany mięsień. Będzie musiał przez dwa tygodnie pauzować. Nie zagra więc w niedzielę przeciwko AZS Częstochowa. Powinien wrócić na parkiet w 3. kolejce Plus Ligi, kiedy Delecta będzie grać w Olsztynie z AZS UWM.

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved