Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Uwaga, w Szczecinie biją gości

Uwaga, w Szczecinie biją gości

fot. archiwum

To niecodzienna sytuacja. Podczas meczów drużyn siatkarskich raczej nie dochodzi do starć kibiców. W sobotę w Szczecinie było jednak inaczej. Po drugim secie na halę wtargnęła grupa kilkunastu osób, którzy dokonując rozboju okradli kibiców gości.

Siatkarze Morza Bałtyk Szczecin przegrali na inaugurację rozgrywek I ligi z GTPS Gorzów Wielkopolski 2:3. Niestety, nie obyło się bez poważnego incydentu. Po drugim secie na halę wtargnęła grupa kilkunastu osób. Byli to najprawdopodobniej pseudokibice piłkarskiej Pogoni Szczecin. Kazali kibicom gości zdjąć koszulki. Na tym się jednak nie skończyło. Niektórym gorzowianom się oberwało. Dlaczego?

Przyjezdni mieli na sobie koszulki w barwach piłkarskiej drużyny GKP Gorzów, która obecnie rywalizuje z portowcami w I lidze. Kiedyś był to jeden, znany klub Stilon Gorzów.

Prawdopodobnie pseudofani Pogoni dostali cynk od kogoś, kto siedział na trybunach. Najbardziej szokujące jest to, że po wszystkim, zadymiarze spokojnie, truchcikiem – jak gdyby nigdy nic – opuścili halę. Ochroniarze z firmy Alkon nie reagowali. Dopiero po jakimś czasie, także truchtem, podążyli za grupą. Jednak nikogo nie dogonili.To nas trochę rozbiło. Chłopcy zamiast koncentrować się na grze, spoglądali nerwowo w stronę trybun martwiąc się o kibiców. Długo nie mogliśmy się pozbierać – relacjonował trener gości Sławomir Gerymski.


Na stronie Morza-Bałtyk Szczecin ukazało się następujące oświadczenie:

Podczas meczu Klubu Sportowego Morze Bałtyk z GTPS-em Gorzów Wlkp., doszło do incydentu, jakiego na meczach męskiej siatkówki w hali Szczecińskiego Domu Sportu jeszcze nie było. Nieznana nam grupa wtargnęła do sektora, w którym siedzieli kibice GTPS-u, siłą pozbawiając ich klubowych koszulek.

Klub Sportowy, jako organizator meczu, potępia tego typu zachowanie i z powyższym incydentem sie nie identyfikuje.

Jednocześnie Klub Sportowy Morze Bałtyk oświadcza, że dopełnił wszelkich starań, by spotkanie należycie zabezpieczyć. Grupa kibiców z Gorzowa nie była zorganizowana i nie zgłosiła swojego przyjazdu organizatorowi. W związku z tym, iż impreza nie była biletowana KS Morze Bałtyk nie miał możliwości identyfikacji osób wchodzących na halę. Z zajścia została sporządzona notatka przez firmę ochraniającą mecz oraz przez Policję.

JAKO ORGANIZATOR KLUB SPORTOWY MORZE BAŁTYK PRZEPRASZA WSZYSTKICH KIBICÓW GOŚCI ORAZ SYMPATYKÓW NASZEJ DRUŻYNY ZA ZAISTNIAŁĄ SYTUACJĘ. MAMY NADZIEJĘ, ŻE PODCZAS KOLEJNYCH SPOTKAŃ TEGO TYPU ZDARZENIA NIE BĘDĄ MIAŁY MIEJSCA.


Komentarz redakcji:

Podczas wielu rozmów redakcyjnych nie raz obiecywaliśmy sobie, że będziemy pisali wyłącznie o siatkówce. Celowo omijamy tematy związane z prywatnym życiem siatkarzy i siatkarek, nawet tych z górnej półki. Cieszyliśmy się, że nie dotyczą nas tematy kibicowskich burd, z którymi borykają się nasi koledzy zajmujący się piłką nożną.

Nie możemy jednak milczeć, gdy chuligańskie zachowania ze stadionów piłkarskich przenoszą się do siatkarskich hal. Nie milczeliśmy, gdy kibice Jadaru Radom przebrali się za członków "Ku-Klux-Klanu". Protestowaliśmy przeciwko zachowaniu częstochowskich chuliganów, rzucających na parkiet butelki. Tym razem również nie zamierzamy przejść obok tematu.

Liczymy na to, że klub ze Szczecina obok wydanego oświadczenia podejmie stosowne kroki, mające na celu zapobieżenie takim incydentom w przyszłości. Liczymy na zapewnienie ochrony kibicom przyjezdnym, nawet tym niezapowiedzianym, a także własnym kibicom, którzy z pewnością chcieliby oglądać pierwszoligowe zmagania w towarzystwie swych rodzin. Liczymy również na jak najszybsze udostępnienie policji wszelkich materiałów wideo, jakimi klub dysponuje w celu schwytania sprawców rozboju. Reagować trzeba bardzo szybko. W przeciwnym razie siatkówka w Szczecinie może zginąć nie przez kryzys finansowy, słabe wyniki sportowe, ale przez grupkę nieodpowiedzialnych bandytów.

źródło: Głos Szczeciński, gorzow24.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn, inne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved