Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Ruszyła Łódzka Amatorska Liga Siatkówki

Ruszyła Łódzka Amatorska Liga Siatkówki

fot. archiwum

W dniu 10.10.2009 w Szkole Podstawowej nr 205 odbyła się I kolejka rozgrywek Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki pod patronatem prezydenta miasta Łodzi, organizowanej, jak co roku przez Klub Sympatyków Piłki Siatkowej.

Przez ostatnie dwa lata organizatorzy konsekwentnie wprowadzali zmiany w kierunku wyrównania poziomu w poszczególnych ligach. Działania te przyniosły spodziewane efekty już w pierwszej kolejce. Wiele niespodzianek, oraz nieoczekiwanych wyników zwiastuje niezwykle ciekawy sezon. Jest więc nadzieja, że kolejne mecze będą równie interesujące i emocjonujące.

W Ekstraklasie kobiet, aktualny mistrz, Borsuk`s Team grający w barwach nowego sponsora jako TKKF Dzikusy I, pewnie pokonał Dream Team (3:0) udowadniając swoją postawą, że w bieżącym sezonie jest przygotowany do obrony tytułu najlepszej żeńskiej drużyny amatorskiej. Dobrze zaprezentowały się nowe, młode zespoły: Jutrzenka Bychlew, Lejdis oraz TKKF Dzikusy II, które pokazały, że w tym roku będą trudnym przeciwnikiem dla bardziej doświadczonych zespołów.

Ekstraklasa mężczyzn rozpoczęła od mocnego uderzenia. Już w pierwszym meczu Lamia Elma-RK Acero pewnie pokonała ubiegłorocznego wicemistrza Superatę (3:1), a w kolejnym Lozamet bardzo szybko wygrał z obrońcą tytułu Sokołem Rzgów (3:0). Prezentowany poziom przygotowania zawodników wskazuje, że wytypowanie najlepszej tegorocznej trójki będzie zadaniem niezwykle trudnym i emocjonującym.W I lidze mężczyzn wiele emocji dostarczył mecz pomiędzy spadkowiczem z ekstraklasy zespołem Sborna (dawniej Dywilan), która nie sprostała ubiegłorocznemu kandydatowi do awansu Bankowemu OFE (Aviva) i uległa 2:3. Piąty decydujący set w tym pojedynku zakończył się wynikiem 21:19! Niestety, pomimo wakacyjnej przerwy, nie udało się odmłodzić jednej z najstarszych drużyn ligi – Popularnych, która w mocno osłabiona kadrowo i zdrowotnie, gładko uległa zawodnikom Cyrańscy Team (dawniej Biogened).

W II lidze bardzo zacięte pojedynki i aż osiemnaście setów w czterech spotkaniach! Zwycięstwa zespołów AMC, Brukland, Piwożłopy oraz Easy okupione ciężką walką do ostatniej piłki wskazują, że w tej lidze do końca będą ważyły się zarówno losy awansu jak i spadku.

W III lidze swoją przygodę z siatkówką amatorską zapoczątkowało aż pięć nowych drużyn Frontica, Pickup Diablo, Bytnarówka 29 LO, Sokół Rzgów II i Wild Boyz. Niestety debiut udał się tylko ostatniej z nich. Pozostałe przegrały swoje spotkania. Kapitanowie drużyn stwierdzili jednak, że porażki ich zespołów wynikały głównie z debiutanckiej tremy i w następnych spotkaniach pokażą swoje prawdziwe umiejętności.

Zapraszamy na następną kolejkę rozgrywek, która odbędzie się 17.10.2008 (sobota) w godzinach 9-15 w Szkole Podstawowej nr 205 ul. Dąbrówki 1 (Olechów).

Wyniki I kolejki
Ekstraklasa kobiet
TKKF Dzikusy K II – Volleydolls 1:3
Dream Team – TKKF Dzikusy K I 0:3
Lider – Jutrzenka 3:1
Lejdis – Salos św. Teresa 0:3

Ekstraklasa mężczyzn
Lamia ElmaRK Acero – Superata 3:1
Uniwersytet Medyczny – TKKF Dzikusy M 0:3
LUKS Sokół Rzgów I – Lozamet 0:3

I liga mężczyzn
Venta PAO – Bejłocz 3:0
Popularni – Cyrańscy Team 0:3
Bankowy OFE – Sborna 3:2
Iskra – Dalkia Łódź 3:0

II liga mężczyzn
Easy – SWSPiZ 3:1
Brukland – ZWiK 3:2
Piwożłopy – Energeo 3:2
AMC – Volley Team 3:1
III liga mężczyzn
Dell – Frontica 3:0
Izba Celna – Pickup Diablo 3:1
Delecta – LUKS Sokół Rzgów II 3:2
Blachy Pruszyński VT – Wild Boyz 1:3
Dirty Dozen – Bytnarówka 29 LO 3:0

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved