Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Resovia w bojowych nastrojach przed meczem z Jadarem

Resovia w bojowych nastrojach przed meczem z Jadarem

fot. archiwum

- Nie technika, nie taktyka ale dobra koncentracja powinna wystarczyć do odniesienia zwycięstwa w Radomiu - twierdzi szkoleniowiec Asseco Resovii, Ljubo Travica. Wicemistrzowie Polski sezon rozpoczną niedzielnym wyjazdowym pojedynkiem z Jadarem.

Oba zespoły nie tak dawno spotkały się ze sobą podczas kontrolnych meczów (raz padł remis 2-2, a podczas turnieju w Krośnie ekipa trenera Jana Sucha wygrała 3-0). – Jadar rozpoczął przygotowania dużo wcześniej niż my i podczas tych przedsezonowych meczach prezentowali się bardzo dobrze, prezentując swój potencjał – mówi rozgrywający Asseco Resovii, Rafael Redwitz.My teraz prezentujemy się zdecydowanie lepiej niż podczas turnieju w Krośnie. Zapowiada się ciężka przeprawa w Radomiu, bo rywale przed własną publicznością będą bardzo groźni, a ich forma już jest wysoka. Ich trener dobrze zna nasze realia. Musimy być uważni i maksymalnie skoncentrowani – zapowiada Brazylijczyk dla którego będzie to debiut w PlusLidze, podobnie jak dla Białorusina Aleha Akhrema i Estończyka Ardo Kreeka.

Długo czekałem na inaugurację id obrze, że wreszcie to się zaczyna – mówi Redwitz. – Graliśmy wiele meczów, na których zaskoczony byłem liczba kibiców, ale liga to jest poważne granie o stawkę. Oczekiwania co do sezonu mamy duże i mam nadzieje, że będzie on dla nas udany – stwierdza rozgrywający Asseco Resovii, który szybko wkomponował się w zespół. – Myślę, że rozumiemy się dobrze. Są miedzy nami dobre relacje na boisku i poza nim. Wszyscy sporo pracujemy z dużym poświęceniem na treningach. Oczywiście jest jeszcze wiele rzeczy, które można poprawić. Daleko nam jeszcze do perfekcji ale z dnia na dzień jest coraz lepiej i na pewno jesteśmy na dobrej drodze – zapowiada Brazylijczyk.

Ubiegły sezon zespół Asseco Resovii rozpoczął i zakończył porażkami. Teraz ma być inaczej. – Wydaje mi się, że jest lepiej niż rok temu na początku – mówi trener Ljubo Travica.Nie jesteśmy jeszcze w maksymalnej dyspozycji ale na pewno możemy grać lepiej niż w początku ubiegłego sezonu. W tym momencie nie możemy grac jeszcze tak jak byśmy chcieli. Na tym etapie rozgrywek liczyć się będą zwycięstwa, a nie efektowna gra dla oka – twierdzi szkoleniowiec wicemistrzów Polski, który uważa, że kluczową sprawą w niedzielnym pojedynku będzie koncentracja. – Należy skupić się na swoje grze, żeby popełniać jak najmniej błędów, a te przytrafiają się nam w duzych ilościach i to nie przez cały mecz ale na set. Za często popełniamy je seriami i punkty uciekają. Trzeba nad tym cały czas pracować i unikać tego, ale tylko po przez należytą koncentrację – stwierdza Travica.Bojowe nastroje panują w ekipie Jadaru Radom, która po cichu liczy na urwanie punktu faworytowi. – Chcemy powalczyć z Resovią i pokazać się z jak najlepszej strony, ale wiem, że będzie to trudne – mówi trener Jan Such.Każda zdobycz punktowa przybliży nas do utrzymania, a taki jest nasz cel. Przeanalizowałem ostatnie mecze Resovii i ciężko nastawić się tu na jednego zawodnika. W każdym spotkaniu inny skrzydłowy dostawał najwięcej piłek. Może trochę mniej grali środkiem, który wydaje się być ich słabszą stroną – kończy trener Jadaru.

źródło: Super Nowości

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved