Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Tomasz Swędrowski: To będzie sezon Kurka i Jarosza

Tomasz Swędrowski: To będzie sezon Kurka i Jarosza

fot. archiwum

Nawet ten, kto nie zna się na siatkówce wie, że mistrzem będzie Skra Bełchatów. Tuż za nią powinna być Resovia, Kędzierzyn i Delecta, która o czwartą pozycję powalczy z Jastrzębiem. W tym sezonie eksplodują talenty Kurka i Jarosza - zapowiada komentator Polsatu Sport.

Czy ktoś jest w stanie zatrzymać w Plus Lidze Skrę Bełchatów?

Tomasz Swędrowski: -Nie sądzę. Zbudowali tak mocny zespół, że nikt im nie zagrozi na krajowym podwórku. Mogą dowolnie żonglować szóstkami. W lidze mają możliwość wystawianie nawet trzech składów! Bełchatowski zespół bardziej nastawia się w tym roku na Ligę Mistrzów, którą bardzo chce wygrać. Wystąpi także w Pucharze Świata, nieco bardziej komercyjnej imprezie. Czy wygra w lidze wszystkie mecze? Tego nie mogę zapewnić. Na pewno wygra te, które będzie musiał. Za plecami Skry będzie się czaić Resovia, ale mistrzowi nie zagrozi.

Kto będzie czarnym koniem?



– Nie wiem czy takim mianem można nazwać drużynę z Kędzierzyna, która moim zdaniem uplasuje się na trzeciej pozycji ze Skrą i Resovią. Na pewno jednak jako objawienie można wskazać Delectę Bydgoszcz. Trenowany przez Waldemara Wspaniałego klub przed sezonem sprowadził przecież Pawła Woickiego i Piotra Gruszkę. Kto by pomyślał, że najlepszy siatkarz Europy zagra właśnie w Bydgoszczy… Kiedy przychodził do klubu, wiele osób skazywało go na sportową emeryturę, a tu nagle wyskoczył podczas Euro. Poza dwoma wymienionymi przeze mnie siatkarzami Delecta ma w składzie jeszcze Słowaka Martina Sopko, który także znakomicie zaprezentował się na ME.

Kto rozczaruje?

Nie wiem do końca na co stać Jastrzębski Węgiel. Moim zdaniem może przegrać walkę o trzecie miejsce z Delectą. Na Śląsk trafił Paweł Abramow. Jego przyjście wywołało spore zainteresowanie, ale do końca nie wiadomo jednak czym się kierował przyjeżdżając do naszego kraju. Niektórzy mówią, że nikt już w Rosji go nie chciał, inni z kolei, że chciał grać w dobrym klubie. Ciekawy jestem także postawy AZS Częstochowa. Do zespołu spod Jasnej Góry dołączył Dawid Murek. Chciałbym, aby w pierwszym składzie grał Fabian Drzyzga. Jeśli będzie siedział na ławce, możemy stracić kolejny wielki talent.

Kto spadnie?

– Mam trzech kandydatów: beniaminek z Wielunia, jak zwykle Jadar Radom i AZS Olsztyn, który boryka się z ogromnymi kłopotami finansowymi i przystępuje do tego sezonu w bardzo osłabionym składzie. Nie wiem na co stać Politechnikę, bo nie śledziłem ich przygotowań. Dla mnie to jednak drużyna środka tabeli.

Który zawodnik zabłyśnie?

– Chciałbym, aby był to sezon Kurka i Jarosza. Dlaczego? W poprzednim obaj byli głównie rezerwowymi, a ich talenty niespodziewanie wystrzeliły podczas mistrzostw Europy. Teraz pokażą na co ich stać w lidze. Jarosz będzie gwiazdą w Kędzierzynie, a Kurek mam nadzieję, że już na stałe dostanie miejsce w pierwszej szóstce Skry i swoją szansę wykorzysta. Powinien jeszcze jakiś talent się ujawnić, ale to dopiero okaże się w trakcie sezonu.


* rozmawiał Piotr Kaszubski
* tekst dzięki uprzejmości portalu sportandmore.pl

źródło: sportandmore.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved