Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Tomasz Swędrowski: To będzie sezon Kurka i Jarosza

Tomasz Swędrowski: To będzie sezon Kurka i Jarosza

fot. archiwum

Nawet ten, kto nie zna się na siatkówce wie, że mistrzem będzie Skra Bełchatów. Tuż za nią powinna być Resovia, Kędzierzyn i Delecta, która o czwartą pozycję powalczy z Jastrzębiem. W tym sezonie eksplodują talenty Kurka i Jarosza - zapowiada komentator Polsatu Sport.

Czy ktoś jest w stanie zatrzymać w Plus Lidze Skrę Bełchatów?

Tomasz Swędrowski: -Nie sądzę. Zbudowali tak mocny zespół, że nikt im nie zagrozi na krajowym podwórku. Mogą dowolnie żonglować szóstkami. W lidze mają możliwość wystawianie nawet trzech składów! Bełchatowski zespół bardziej nastawia się w tym roku na Ligę Mistrzów, którą bardzo chce wygrać. Wystąpi także w Pucharze Świata, nieco bardziej komercyjnej imprezie. Czy wygra w lidze wszystkie mecze? Tego nie mogę zapewnić. Na pewno wygra te, które będzie musiał. Za plecami Skry będzie się czaić Resovia, ale mistrzowi nie zagrozi.

Kto będzie czarnym koniem?– Nie wiem czy takim mianem można nazwać drużynę z Kędzierzyna, która moim zdaniem uplasuje się na trzeciej pozycji ze Skrą i Resovią. Na pewno jednak jako objawienie można wskazać Delectę Bydgoszcz. Trenowany przez Waldemara Wspaniałego klub przed sezonem sprowadził przecież Pawła Woickiego i Piotra Gruszkę. Kto by pomyślał, że najlepszy siatkarz Europy zagra właśnie w Bydgoszczy… Kiedy przychodził do klubu, wiele osób skazywało go na sportową emeryturę, a tu nagle wyskoczył podczas Euro. Poza dwoma wymienionymi przeze mnie siatkarzami Delecta ma w składzie jeszcze Słowaka Martina Sopko, który także znakomicie zaprezentował się na ME.

Kto rozczaruje?

Nie wiem do końca na co stać Jastrzębski Węgiel. Moim zdaniem może przegrać walkę o trzecie miejsce z Delectą. Na Śląsk trafił Paweł Abramow. Jego przyjście wywołało spore zainteresowanie, ale do końca nie wiadomo jednak czym się kierował przyjeżdżając do naszego kraju. Niektórzy mówią, że nikt już w Rosji go nie chciał, inni z kolei, że chciał grać w dobrym klubie. Ciekawy jestem także postawy AZS Częstochowa. Do zespołu spod Jasnej Góry dołączył Dawid Murek. Chciałbym, aby w pierwszym składzie grał Fabian Drzyzga. Jeśli będzie siedział na ławce, możemy stracić kolejny wielki talent.

Kto spadnie?

– Mam trzech kandydatów: beniaminek z Wielunia, jak zwykle Jadar Radom i AZS Olsztyn, który boryka się z ogromnymi kłopotami finansowymi i przystępuje do tego sezonu w bardzo osłabionym składzie. Nie wiem na co stać Politechnikę, bo nie śledziłem ich przygotowań. Dla mnie to jednak drużyna środka tabeli.

Który zawodnik zabłyśnie?

– Chciałbym, aby był to sezon Kurka i Jarosza. Dlaczego? W poprzednim obaj byli głównie rezerwowymi, a ich talenty niespodziewanie wystrzeliły podczas mistrzostw Europy. Teraz pokażą na co ich stać w lidze. Jarosz będzie gwiazdą w Kędzierzynie, a Kurek mam nadzieję, że już na stałe dostanie miejsce w pierwszej szóstce Skry i swoją szansę wykorzysta. Powinien jeszcze jakiś talent się ujawnić, ale to dopiero okaże się w trakcie sezonu.


* rozmawiał Piotr Kaszubski
* tekst dzięki uprzejmości portalu sportandmore.pl

źródło: sportandmore.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved