Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Siatkarki Trefla rozpoczynają walkę o PlusLigę

Siatkarki Trefla rozpoczynają walkę o PlusLigę

fot. archiwum

II ligę wygrały jako gdyńska drużyna. W nadchodzącym sezonie siatkarki Trefla grać będą na chwałę Sopotu. Przed zespołem Edwarda Pawluna jest jasny cel - awans do PlusLigi. Inauguracja I ligi nastąpi w Hali 100-lecia w sobotę o godzinie 18.00.

Żeńska drużyna chce powtórzyć wyczyn gdańskich siatkarzy, którzy po wygraniu II ligi w następnym sezonie byli również najlepsi w pierwszej lidze. Bardzo podobne zasady obowiązywały zresztą przy konstruowaniu składu. Młody trener (niczym poprzednio Wojciech Kasza ) otrzymał rutynowane zawodniczki.

W wakacje w Treflu dokonała się istna rewolucja kadrowa. Angaże przedłużono jedynie z trzema siatkarkami: Moniką Gorszyniecką , Anną Soodkowicz , Emilią Reimus . Do nich pozyskano siedem innych zawodniczek, którą mają za sobą występy w krajowej elicie oraz libero reprezentacji Polski juniorek, córkę mistrzyni Europy, Izabelę Śliwę .

Ten skład w okresie przygotowawczym mógł liczyć na profesjonalny zestaw zgrupowań i gier sparingowych, a zawodniczki już teraz otrzymały wynagrodzenia na poziomie PlusLigi, o czym najlepiej świadczy fakt, że Natalii Nuszel , Tamarze Kaliszuk , Monice Naczk czy Aleksandrze Kruk opłacało się zamienić drużyny elity, w których występowały w poprzednim sezonie na Trefla.Trener Pawlun , zapewne ciągle lepiej znany kibicom jako siatkarz Stoczniowca, ma kłopoty bogactwa, gdyż na każdej pozycji jest rywalizacja o miejsce w podstawowym składzie. Z drugiej strony szkoleniowiec będzie musiał tak rotować składem, aby utrzymać właściwą atmosferę, bo dla wszystkich zawodniczek z ambicjami może nie starczyć miejsca na parkiecie.

Dla siatkarek stałą godziną rozgrywania meczów ligowych w Sopocie będzie sobota o 18. Tak ustaliliśmy kalendarz, aby nie było kolizji między naszymi drużynami w ramach kolejek zaplanowanych w weekendy. Siatkarze Trefla grać będą w soboty o 16, a koszykarze w niedzielę o 17 – wyjaśnia Adam Okuniewski , wiceprezes Trefla.

TREFL SOPOT sezon 2009/10 :
Rozgrywające: Monika Gorszyniecka (kapitan drużyny), Marta Szymańska
Przyjmujące: Aleksandra Kruk, Magdalena Lenz, Natalia Nuszel, Anna Sołodkowicz.
Środkowe: Monika Naczk, Edyta Rzenno, Ewelina Toborek
Atakujące: Tamara Kaliszuk, Emilia Reimus
Libero: Izabela Śliwa

W I lidze występuje jedenaście zespołów. Na pierwszym etapie rozgrywek zagrają one systemem każdy z każdym meczu i rewanż. Potem dla drużyn z miejsc 5-6 oraz SMS Sosnowiec sezon się skończy, a pozostałe przystąpią do play off o miejsca 1-4 oraz 7-10.

Przed sopociankami otwiera się duża szansa awansu, gdyż Calisia, która została zdegradowana z PlusLigi z powodu kłopotów finansowych spadła aż do II ligi, a wicemistrz I ligi z poprzedniego sezonu – Prokonstal Piast Szczecin wycofał się z rozgrywek. Tym samym będzie aż czterech beniaminków.

źródło: sport.trojmiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved