Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Rusza pierwsza edycja Ligi Siatkówki Firm „Play Volley”

Rusza pierwsza edycja Ligi Siatkówki Firm „Play Volley”

fot. archiwum

W najbliższą środę rusza w Warszawie pierwsza edycja Ligi Siatkówki Firm „Play Volley". Będzie to pierwsza amatorska liga siatkówki pod patronatem zespołu zespołu z PlusLigi. Jej uczestnicy będą mieli okazję rozwijać się pod okiem zawodowych siatkarzy.

Skąd pomysł na stworzenie ligi siatkówki amatorskiej?

Jakub Olędzki (pomysłodawca Ligi Siatkówki Firm „Play Volley"): – Pomysł na stworzenie Ligi Siatkówki Firm, nazwanej potem „Play Volley" powstał oczywiście w trakcie pracy w Zarządzie AZS Politechniki Warszawskiej. Sama idea lig amatorskich nie jest nowoczesna, lecz liga taka jak nasza, działająca w oparciu o profesjonalną drużynę Neckermann AZS Politechnika Warszawska jest pomysłem unikalnym na skalę kraju. Mamy drużynę profesjonalistów – czemu tego nie wykorzystać do popularyzacji i promocji siatkówki? Postawiliśmy na ligę siatkówki przeznaczoną dla biznesu – oferując usługi kompleksowe i najwyższej jakości. Jesteśmy przekonani, że siatkówka to doskonały sposób na integrację i poprawę kondycji fizycznej.

Czy to przedsięwzięcie ma szanse na sukces? Warszawa nie uchodzi za miasto przyjazne siatkówce.Już pierwsze zgłoszenia pokazują, że mamy szansę na sukces. Nie obędzie się jednak bez ciężkiej pracy. Jeśli chodzi o Warszawę – inne realia biznesowe obowiązują, gdy poszukujemy sponsorów, czyli sprzedajemy reklamę i kojarzymy konkretne marki z emocjami siatkarskimi – to działania długofalowe, nie przynoszące korzyści od razu a dodatkowo kosztują duże pieniądze. Żeby stworzyć drużynę i pograć w naszej lidze – przede wszystkim wystarczy zebrać znajomych w pracy, a wtedy łatwiej zorganizować finansowanie. W przypadku gry w siatkówkę w Play Volley – są to nieporównywalnie mniejsze pieniądze, które już znajdują się w firmowych budżetach przeznaczonych na integrację pracowników.

PlayVolley będzie ligą związaną z AZS-em Politechniką Warszawską. Czy wasza liga będzie się jeszcze różniła od innych lig tego typu?

Nie ma takiej drugiej ligi w Polsce! (śmiech). Korzyści ze związku z AZS Politechniką Warszawską są oczywiste – działa tu zasada synergii – korzyści czerpią uczestnicy rozgrywek i Klub.

Oczywistym jest prestiż – nasza liga jako jedyna w Polsce ma patronat PlusLigi oraz Neckermann AZS Politechnika Warszawska. Wiąże się z tym możliwość spotkań z profesjonalnymi siatkarzami, porozmawiania o siatkówce, itd. Treningi w ramach naszej ligi prowadzone są przez trenera ekstraklasy Roberta Strzałkowskiego, co gwarantuje ich wysoki poziom sportowy. Dodatkowo każda drużyna otrzymuje od nas karnet VIP na mecze Neckermann AZS.

– Są też korzyści, które działają w drugą stronę – dla Klubu. Uzyskane dochody wspierają Klub, a więc i rozwój profesjonalnej warszawskiej siatkówki. Być może jedna z drużyn biorących udział w rozgrywkach Play Volley zostanie kiedyś sponsorem Klubu? (śmiech) To oczywiście tylko niektóre z pomysłów…

Kto może zagrać w PlayVolley?

Zagrać może każdy kto wypełni zgłoszenie i opłaci koszt udziału – jako drużyna. Może to być drużyna firmowa, może być grupa znajomych. Musi to być minimum 6 osób, maksymalnie 12, w tym minimum jedna kobieta, która musi być na boisku. Z racji amatorskiego charakteru ligi nie akceptujemy zawodowych graczy. Zapraszamy natomiast wszystkie osoby lubiące siatkówkę i chcące grać – jeśli tylko pozwala zdrowie – w każdym wieku!


* rozmawiał Tomek Tadrała (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved