Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michal Dębiec: Na pewno będzie ciekawiej

Michal Dębiec: Na pewno będzie ciekawiej

fot. archiwum

Delecta Bydgoszcz do sezonu 2009/2010 przystąpi z bardzo dużymi zmianami kadrowymi. Jednym z nielicznych zawodników ze "starej" kadry, który nadal ma pewne miejsce w wyjściowym składzie, jest libero Michał Dębiec, który opowiada o przygotowaniach, jego aktualnej dyspozycji i prognozach na nowy sezon.

Eryk Dominiczak: Trener Waldemar Wspaniały nie ukrywa, że minie jeszcze trochę czasu, zanim Delekta zacznie funkcjonować według jego zamysłu. Jaki poziom, Twoim zdaniem, aktualnie prezentuje zespół?

Michał Dębiec (libero Delekty Bydgoszcz): – Nie jest to łatwe pytanie. Na pewno nie można na nie odpowiedzieć jednoznacznie. W sparingach nie zawsze wyglądało to tak jak należy. Zdarzały nam się przestoje w grze, a nasza forma nie była stabilna. Z drugiej strony trudno powiedzieć, żeby było źle. Sądzę, że kolejne dni i tygodnie będą pracowały na naszą korzyść.

Dla Ciebie Bydgoszcz, Delecta i PlusLiga nie są już nowością. Czy wobec tego nowy sezon może Ciebie czymś zaskoczyć?Na pewno, ponieważ w zespole pojawiło sie kilku nowych zawodników o uznanej marce. To zawsze powoduje, że człowiek uczy się czegoś nowego. Wiadomo, że pozyskanie takich siatkarzy (Gruszka, Woicki, Szymański… – przyp.red.) sprawia, że zmieniają nam się plany na te rozgrywki. Ze swojej strony mogę powiedzieć, że u progu sezonu czuję się bardzo dobrze, zarówno pod względem mentalnym, jak i fizycznym.

Czy zmiany kadrowe, które zaszły w kilku klubach, mogą doprowadzić do detronizacji PGE Skry Bełchatów?

Nie ma co ukrywać, że na pewno będzie ciekawiej. Mecze będą, moim zdaniem, bardziej zacięte, a ich poziom – wyższy. Trudno określić, czy Skra nadal będzie tak mocno dominowała. Wiadomo, że obecnie mają nieskompletowany skład. Jednak bełchatowska drużyna dysponując wyłącznie zdrowymi zawodnikami będzie miała olbrzymią szansę na obronę tytułu mistrzowskiego. Wydaje mi się, że w trakcie fazy zasadniczej zdarzą się przypadki pojedynczych zwycięstw nad Skrą. W fazie play-off będzie jednak o wiele ciężej – nie sądzę, aby którykolwiek z zespołów był w stanie pokonać bełchatowian trzykrotnie.

Porównując siły poszczególnych zespołów – gdzie umieściłbyś Delektę i jej najbliższego przeciwnika – kędzierzyńską ZAKSĘ?

To jest bardzo trudne pytanie, zważywszy na fakt, że kilka ekip znacząco się wzmocniło. Na papierze obie drużyny mają porównywalny skład, a to zwiastuje ciekawy i emocjonujący sobotni mecz. Na starcie sezonu taka ocena jest niełatwym zadaniem. Dopiero przebieg ligi wskaże miejsce w szeregu poszczególnym klubom.


*rozmawiał Eryk Dominiczak (Sportowa Bydgoszcz)

źródło: sportowabydgoszcz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved