Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Alim Alp Cayir: Znam już polskie słowo „jazda”

Alim Alp Cayir: Znam już polskie słowo „jazda”

fot. archiwum

Od pojedynku z warszawską politechniką siatkarze Jastrzębskiego Węgla rozpoczną rywalizacje w PlusLidze. Dla przyjmującego Aliego Alp Cayira będzie to pierwszy sezon w Polsce. - Różnica jest duża. - porównuje Żory ze Stambułem.

Dotychczas mieszkałeś w Stambule, ponad 10-milionowym mieście, teraz w 60-tysięcznych Żorach. Czy już się zaaklimatyzowałeś?

Ali Alp Cayir – Początkowo było mi ciężko się zaaklimatyzować. Faktycznie, różnica jest duża. W tej chwili już się przyzwyczajam. Wszystko jest w porządku, tym bardziej, że wolnego czasu mam niewiele. Trening, po nim chwila odpoczynku, czas na posiłek, potem kolejny trening. Czasu na rozrywki jest niewiele. Mogę jednak powiedzieć: Żory są fajnym miastem.

Jak porozumiewasz się z kolegami z drużyny?– Wszyscy mówią po angielsku. Bez problemów się dogadujemy. Uczę się powoli polskiego, znam już kilka słów.

Jakie pierwsze polskie słowo poznałeś?

– "Jazda!" Słyszę je bardzo często na treningu – "jazda, jazda!" (śmiech). Poznałem też: "dziękuję", "smacznego".

Polska liga to europejska czołówka. Czy dla zawodnika z Turcji to duży krok naprzód?

– Gra poza granicami własnego kraju zawsze jest nowym doświadczeniem i ogromnym wyzwaniem. To spełnienie marzeń. Turecka liga też jest silna, ale polska jest szczególnie mocna. Zwłaszcza po ostatnich mistrzostwach Europy dla każdego zawodnika marzeniem jest w niej występować. Osobiście chciałem też spróbować czegoś nowego, rozwinąć się, nie siedzieć w jednym miejscu.

Jaki jest Twój cel sportowy w Jastrzębskim Węglu?

– Najważniejsze dla mnie jest grać w siatkówkę. To po to ty przyjechałem. Nasz trener Roberto Santili mówi, że celem jest medal dla naszego zespołu. Mam nadzieję, że to się uda. W sobotę gramy pierwszy mecz i zobaczymy jak będzie.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved