Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: VC Górnik Siemianowice jedzie do Krakowa

II liga: VC Górnik Siemianowice jedzie do Krakowa

fot. archiwum

W najbliższą sobotę, 10 października, o godz. 19:00 w hali Politechniki Krakowskiej przy ulicy Kamiennej 17, zespół Volley Club Górnik Siemianowice Śląskie zagra swoje pierwsze wyjazdowe spotkanie II ligi mężczyzn w niedawno rozpoczętym sezonie 2009/2010.

Górnik Siemianowice jest beniaminkiem ligi, który w zeszłym sezonie wywalczył awans do II ligi mężczyzn. Drużyna w ubiegłym roku występowała pod zupełnie inną nazwą (MOSiR Bauer Mysłowice). Po awansie zespół niemal w całości przeniesiono do Siemianowic Śląskich.

Najbliższy rywal Górnika Siemianowice w nadchodzącej kolejce – zespół Politechniki Kraków, to drużyna bardziej doświadczona, jeżeli chodzi o II-ligowe parkiety. Krakowianie od dwóch sezonów występują na tym szczeblu rozgrywek. Do tej pory Politechnika dwukrotnie kończyła II ligę na 6. miejscu zarówno w latach 2007/2008 oraz 2008/2009.

Obecny sezon jak na razie jest niezwykle udany dla akademików prowadzonych przez Marka Fornala. AZS obecnie po dwóch kolejkach jest na 3. miejscu w tabeli, natomiast Górnik Siemianowice jest 7. Warto podkreślić, że zespół z Krakowa jest jak na razie drużyną niepokonaną. Dwa tygodnie temu akademicy rozprawili się na wyjeździe z Resovią II Rzeszów (3:1), a w ostatniej kolejce pokonali w derbach Krakowa miejscową Wandę w stosunku 3:2 prowadząc już w meczu 2:0.Volley Club Górnik Siemianowice po zupełnie nieudanym pierwszym meczu w lidze z Rafako Racibórz (0:3), tydzień temu zagrał o wiele lepiej i pokonał Błękitnych Ropczyce 3:1. Widać, że z każdym meczem zespół prezentuje się coraz lepiej.

Zdecydowanym faworytem sobotniego spotkania Politechnika Kraków – Górnik Siemianowice jest zespół gospodarzy. Za tą drużyną przemawia nie tylko własna hala, doświadczenie ligowe, ale także miejsce w tabeli. Volley Club Górnik Siemianowice jako beniaminek ligi zapowiada, że tanio skóry nie sprzeda i będzie walczył o każdy punkt. Zawodnicy będą chcieli udowodnić, że awans do II ligi mężczyzn nie był przypadkowy. O tym, czy siemianowiczanom uda się uzyskać korzystny wynik i wywieźć punkty z trudnego terenu Politechniki Kraków przekonamy się już w sobotę 10 października zaraz po meczu, który rozpocznie się o godzinie 19:00.

Skład Volley Club Górnik Siemianowice na sezon 2009/2010:
Orczykowski Michał, Masłoń Bartosz, Bauer Jan, Kożuch Piotr, Sobaś Łukasz, Chudzik Maciej, Mikołajczyk Rafał, Kolczok Tomasz, Sznicer Mateusz, Świerczyna Adam, Tyl Michał, Semeniuk Albert, Malczewski Jakub.

źródło: gornik-siemianowice.cba.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved