Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Czeska ekstraklasa przyspiesza

Czeska ekstraklasa przyspiesza

fot. archiwum

Najlepsi czescy siatkarze grają w ligach zagranicznych, a i znani obcokrajowcy niezbyt chętnie garną się do występowania u naszych południowych sąsiadów. Mimo to czeska ekstraklasa potrafi być ciekawa i zaskakiwać, a znajdziemy w niej kilku naszych starych znajomych...

Liga czeska ruszyła już 1 października i od razu w pierwszej kolejce wicemistrz kraju z Kladna podejmował mistrza – Jihostroj České Budějovice. Brownhouse volleyball Kladno z nowym sponsorem i Lukasem Divisem jr jako liderem zespołu pokonał obrońców tytułu 3:1 i po tak dobrym początku wygrał dwa kolejne spotkania i samodzielnie lideruje w tabeli. Wprawdzie dwa zwycięstwa w dwóch meczach mają również siatkarze DHL Ostrawa, a w jednej z kolejek pauzowali, jednak muszą poczekać na dogonienie lidera.

Siatkarzy z Ostrawy czeka już jutro mecz kolejki z zespołem Karbo Benátky nad Jizerou , którego barw broni dobrze znany polskim kibicom Karel Kvasnička. Jego zespół spisuje się nadzwyczaj dobrze zajmując po trzech rozegranych kolejkach trzecie miejsce w tabeli czeskiej ekstraklasy. Innym znanym z występów w PLS zawodnikiem czeskiej ekstraklasy jest Přemysl Obdržálek, grający obecnie w barwach Fatry Zlin. Jego zespół po wygranej w pierwszej kolejce musiał uznać wyższość mistrza Czech z Českich Budějovic oraz wicemistrza z Kladna i obecnie plasuje się w środku tabeli.

W tym sezonie Czesi zrezygnowali z utrzymywania w ekstraklasie zespołu juniorów z odpowiednika naszej Szkoły Mistrzostwa Sportowego i liga ruszyła w 11-zespołowym składzie. Jednak dzięki terminarzowi, w którym kolejki dość często rozgrywane są nawet co dwa dni, kibice siatkówki w Czechach nie mogą narzekać na nudę. Już w sobotę w czwartej kolejce zmagań hitem będzie wspomniany wcześniej mecz w Ostrawie, równie ciekawie zapowiada się pojedynek Dukli Liberec z aktualnym liderem Brownhouse volleyball Kladno.Zobacz również:
Wyniki i tabela czeskiej ekstraklasy siatkarzy

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved