Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Centrostal Bydgoszcz na dwa tygodnie przed startem PlusLigi Kobiet

Centrostal Bydgoszcz na dwa tygodnie przed startem PlusLigi Kobiet

fot. archiwum

Już w dniu dzisiejszym, w Wieluniu, nastąpi inauguracja kolejnego sezonu rozgrywek PlusLigi. Za dwa tygodnie, 24 października, na parkiet wyjdą siatkarki w PlusLidze Kobiet. Region kujawsko-pomorski ma w tych  dwóch elitarnych  ligach swoich przedstawicieli.

W Wieluniu, beniaminek Siatkarz/Pamapol podejmuje mistrza Polski, Skrę Bełchatów (18.00, Polsat Sport). W obu ligach region kujawsko-pomorski ma swoich przedstawicieli – Delectę Bydgoszcz i GCB Centrostal Bydgoszcz. Siatkarze Waldemara Wspaniałego swój pierwszy mecz rozegrają jutro w Kędzierzynie Koźlu. Siatkarki Piotra Makowskiego sezon zaczną we własnej hali 24 bm., podejmując AZS Białystok. Klub ten przeżywa poważne problemy, choć pozyskał jedną z czołowych polskich zawodniczek, byłą zresztą rozgrywającą Centrostalu Magdę Godos. Zawodniczkom nie spodobał się jednak trener Albin Mojsa, a na jego miejsce kandydują… koledzy Makowskiego z reprezentacji – Maciej Kosmol i Adam Grabowski. Obaj są jednak daleko od podpisania umów. Zła fama o AZS (mieszanie się działaczy, zaległości finansowe) robi swoje. Niewątpliwie w tym meczu bydgoszczanki będą zdecydowanym faworytem.

Ostatnie sprawdziany

Zakończyliśmy sprawy reprezentacyjne, wracamy do cieżkiej pracy w klubie – mówił niedawno bydgoski szkoleniowiec, po powrocie z mistrzostw Europy. – Muszę podziękować wszystkim, że mnie wspierali, mam nadzieję, że nasza współpraca będzie trwała i będziemy wspólnie świętowali sukcesy klubowe.Pod nieobecność Makowskiego zespół przygotowywał jego asystent Rafał Gąsior i jak mówi trener, zrobił to bardzo dobrze. Centrostal czekają przed ligą dwa turnieje podczas, których zmierzy się z rywalami z ligi.

Pierwszy turniej rozegrany będzie już w ten weekend w Jarocinie, gdzie w sobotę bydgoszczanki zagrają z Gwardią Wrocław i PTPS Piła, a w niedzielę z MKS Dąbrowa Górnicza. Drugi sprawdzian odbędzie się w dniach 17-18 października w Pile, gdzie oprócz gospodyń i Centrostalu zagrają jeszcze MKS Dąbrowa i beniaminek ligi Budowlani/Organika Łódź prowadzony przez Wiesława Popika, byłego trenera Delecty.

Od dziś do niedzieli w Szamotułach o SuperPuchar Polski walczyć będą mistrz Polski Muszynianka Muszyna, Aluprof Bielsko Biała, Budowlani i niemiecki Schweriner FC.

* Autor tekstu: Jacek Drozdowski

źródło: pomorska.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved