Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > AZS PWSZ Nysa rozpoczyna I-ligowy sezon w Międzyrzeczu

AZS PWSZ Nysa rozpoczyna I-ligowy sezon w Międzyrzeczu

fot. archiwum

Tym razem przerwa między sezonami była w Nysie niezwykle gorąca. Zespół przygotowania rozpoczął jako II-ligowiec, a w ich trakcie "awansował" do I ligi. Miał rywalizować z 10 zespołami, a będzie z 12. Ale jeszcze we wtorek nie wiedział z kim i kiedy zacznie sezon.

Rzeczywiście było gorąco i mało komfortowo, ale staraliśmy się jak najlepiej przygotować – mówi trener Roman Palacz.Znów mamy zupełnie nowy zespół, który potrzebuje czasu i stabilizacji, aby pokazać na co go stać .

AZS przygotowania rozpoczął od fatalnych Akademickich Mistrzostw Polski, ale potem z każdym meczem prezentował się lepiej, pokonując m.in. ligowych rywali.

Nasza gra jest daleka od założeń – nie ukrywa Palacz. – Na razie mamy bardzo dobre momenty, przeplatane szkolnymi błędami. Musimy stabilizować grę, a bardzo wiele zależeć będzie od zagrywki. Kiedy będzie mądra i skuteczna możemy zaskoczyć najlepszych. Przede wszystkim chcemy się utrzymać i stworzyć zespół.Na otwarcie sezonu AZS zmierzy się z Orłem i będzie musiał sobie poradzić bez podstawowego przyjmującego Dawida Migdalskiego, który zerwał torebkę stawową.

Dawida muszą zastąpić młodzi: Dawid Bułkowski i Michał Nalborski – kończy Palacz. – Trudno było specjalnie przygotować się pod Orła, więc jedziemy walczyć i zagrać najlepiej jak umiemy.

* Autor tekstu: Marcin Sabat

źródło: nto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved