Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Ostatnie szlify AZS-u Częstochowa przed sezonem

Ostatnie szlify AZS-u Częstochowa przed sezonem

fot. archiwum

Już jutro w Wieluniu pierwszy mecz nowego sezonu PlusLigi. Częstochowscy kibice siatkówki na inaugurację rozgrywek poczekają jednak do poniedziałku. W akademickich derby Domex Tytan AZS zmierzy się z AZS-em UWM Olsztyn.

Poznamy wówczas przynajmniej częściową odpowiedź na pytanie – czego możemy się spodziewać po drużynie Grzegorza Wagnera, w której oprócz trenera jest czterech nowych zawodników. AZS dobrze prezentował się w sparingach i towarzyskich turniejach. W ubiegłym tygodniu w Memoriale im. Arkadiusza Gołasia przegrał po zaciętym pojedynku z Iraklisem Saloniki oraz pokonał mistrza Estonii Selver Tallin. Ostatnie dni przed ligą siatkarze spędzili, trenując w hali Polonia. Wczoraj pracowali aż trzy godziny, a po treningu przeszli badania.

Po południu sala była zarezerwowana na mecz koszykówki i stąd te trzy godziny – tłumaczy trener Wagner.Z drugiej strony to chyba nic strasznego. Może niektórzy zawodnicy nie są przyzwyczajeni, ale trening na pewno nie był monotonny i ten czas szybko minął. Trenujemy po to, aby nie paść na pysk przed przeciwnikiem, czego ja nienawidzę. Dla mnie nie ma nic gorszego jak brak sił podczas meczu.

Trener podkreśla, że sezon jest długi, a drużyna często będzie grała dwa mecze w tygodniu, na przykład w poniedziałki i środy.Musimy być przygotowani do takich obciążeń, żeby później nie pękać – dodaje. W tym tygodniu pracowaliśmy także pod kątem meczu z Olsztynem. Mieliśmy jedną sesję wideo, a będę kolejne. Musimy być przygotowani możliwie jak najlepiej. Mówienie, że ktoś jest słabszy, a ktoś lepszy, może się źle skończyć. Lekceważenie kogokolwiek to grzech pychy.

Wagner miał wczoraj na treningu wszystkich 12 zawodników. – Jak jest z naszą formą – zastanawia się Paweł Zatorski.Dobrze, musimy ją ustabilizować i będzie bardzo dobrze. Można powiedzieć, że trzeba jeszcze zrobić ostatnie szlify. Ja osobiście też nie narzekam. Czuję chęć i głód gry – podkreśla libero, który ma za sobą wyczerpujący reprezentacyjny sezon.

Autorem tekstu jest Tadeusz Iwanicki

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved