Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jastrzębie Węglowe, Łowcy.B i mechaniczna pomarańcza

Jastrzębie Węglowe, Łowcy.B i mechaniczna pomarańcza

fot. archiwum

„Mechaniczną pomarańczą" ochrzcił odmieniony zespół Jastrzębskiego Węgla Jerzy Mielewski, prowadzący prezentację. Jastrzębianie zainaugurowali nowy sezon na wesoło - na scenie pojawili się bowiem członkowie kabaretu Łowcy.B.

Kino „Centrum" było oblegane przez fanów zespołu oraz miejscowych notabli. Chętnych kibiców było tak wielu, że nie wszyscy zmieścili się w niewielkiej sali kinowej. Już na parkingu orkiestra górnicza przypominała, że to klub ściśle związany z branżą węglową. Część widzów była zdziwiona faktem, iż działacze i trenerzy zmienili kolor krawatów z zielonych na pomarańczowe. Tymczasem to właśnie ten kolor, w połączeniu z bielą i czernią, dominuje w nowych strojach jastrzębian. Również logo Jastrzębskiego Węgla uległo zmianie. Zdaniem prezesa JW – pana Zdzisława Grodeckiego – logo jest bardziej przejrzyste, zgodne z najnowszymi standardami, a zarazem przyjemne dla oka. Zanim jednak kibice i goście wysłuchali wystąpienia nowego włodarza klubu, czekała ich nie lada atrakcja, jaką był mecz Jastrzębskiego Węgla z drużyną Łowców.B. Jako, że zmiany były głównym hasłem tego wieczoru, również w składach zespołów nastąpiły istotne przetasowania.

W barwach „trójkolorowych" wystąpili tym razem Mariusz Kałamaga i jego kompani, natomiast Łowców.B reprezentowali, wystrojeni w gustowne sweterki: Paweł Rusek, Pedro Azenha, Patryk Czarnowski, Igor Yudin, Grzegorz Łomacz oraz Ali Alp Cayir. Piłka monstrualnych rozmiarów nie przeszkadzała zawodnikom. Oba zespoły zaprezentowały postawę pełną poświęcenia, a zagrania poszczególnych graczy wzbudzały zachwyt widowni. Po obu stronach siatkarze to padali, to wstawali. Kto nie sięgał – doskakiwał, kto nie przebijał, rzucał piłkę koledze. Ostatecznie potyczkę rozstrzygnęli na swoją korzyść zawodnicy w sweterkach, którzy wygrali trzy z czterech rozegranych akcji i to oni odtańczyli taniec radości.

Po chwili zabawy nastąpiła część oficjalna. Prezes Grodecki przywitał włodarzy miasta oraz przedstawicieli sponsorów, a także Klub Kibica Jastrzębskiego Węgla, który z pasją intonował kolejne śpiewy. W końcu na scenie pojawiło się „Jastrzębie" w pełnej krasie i w pełnym składzie. Odziani w eleganckie garnitury postawni mężczyźni w niczym nie przypominali chłopców w krótkich spodenkach widywanych na siatkarskim boisku. Fotoreporterzy szaleli, dziewczyny piszczały, gdy kolejni zawodnicy ukazywali się ich oczom. Zachwytu nie kryli też goście z kabaretu Łowcy.B, którzy zgodnie przyznali, że kochają siatkówkę i kochają siatkarzy, a najbardziej kochają panią sędzinę. „Pomarańczowokrawatowe" towarzystwo nazwali Jastrzębiem Węglowym, po czym zgrabnie pozbyli się zawodników i sztabu ze sceny, aby zawładnąć nią całkowicie. Program kabaretowy Łowców dał widzom wiele radości, a łzy płynące ciurkiem po twarzy nie wskazywały bynajmniej na wzruszenie oglądających. Jednak wszystko co dobre… Wspólną zabawę również trzeba było zakończyć. Kibice przekonywali jeszcze śpiewnie, że „już w tym sezonie Jastrzębie w złotej koronie…" Jeszcze tylko tradycyjna wymiana koszulek… Paweł Abramov z zachwytem przyjął żółty elegancki sweter „a la Kałamaga". Lider Łowców, obdarowany oryginalną koszulką klubową rosyjskiego przyjmującego, długo nie mógł dojść do siebie… Miał też problemy z odklejeniem się od darczyńcy. Wszyscy wiemy, że dobrze jest się ogrzać w blasku gwiazdy…Inauguracja oficjalno-artystyczna w Jastrzębiu wypadła okazale. Już w sobotę czeka podopiecznych Roberto Santillego inauguracja sportowa. Mecz z AZS Politechniką Warszawską otworzy dla nich sezon 2009/2010. Czy będzie on równie udany jak środowa prezentacja? Jastrzębianie wierzą, że tak. Wierzą, że ponownie mogą walczyć o medal. To z taką myślą budowany był nowy zespół. Pozostaje nam trzymać kciuki za śląski zespół. Jedno jest pewne, poczucia humoru im nie brakuje…

Zobacz również:
Fotogaleria z prezentacji Jastrzębskiego Węgla przed sezonem 2009/2010

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved