Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Przed nami I Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej

Przed nami I Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej

fot. archiwum

Jeszcze nie przebrzmiały echa mistrzostw Europy siatkarek, które rozgrywane były m. in. w Spodku, a kibiców czekają już kolejne emocje. Przez dwa dni (17 i 18 października) w katowickiej hali rozgrywany będzie I Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej.

Wezmą z nim udział drużyny Muszynianki Muszyna (mistrz kraju), BKS Aluprof Bielsko-Biała (wicemistrz i zdobywca Pucharu Polski), a także ekipy zagraniczne ZOK Rijeka (Chorwacja) i Palma Volley Mallorca (wicemistrz Hiszpanii). Zaplanowano również mecz pokazowy z udziałem reprezentantek i reprezentantów Polski.

Impreza nie będzie mieć wyłącznie sportowego charakteru. Organizatorzy przewidzieli przeprowadzenie konferencji medycznej i pokazów ratownictwa oraz akcję oddawania krwi. W części artystycznej wystąpią Ewelina Flinta, PIN, Kasia Wilk i Mezo.

Agata Mróz-Olszewska, dwukrotna mistrzyni Europy, a także mistrzyni Polski i Hiszpanii (z zespołem Gruppo 2002 Murcia) chorowała na mielodysplazję szpiku kostnego. Zmarła 4 czerwca 2008 roku w wieku zaledwie 26 lat.Autorem tekstu jest Leszek Jaźwiecki

źródło: Dziennik Zachodni, naszemiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved