Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Muszynianka pojechała do stolicy, żeby się pokazać

Muszynianka pojechała do stolicy, żeby się pokazać

fot. archiwum

Z wielką pompą, ale za to z dala od Muszyny odbędzie się oficjalna prezentacja drużyny Banku BPS Muszynianka Fakro. Zespół mistrzyń Polski pokaże się w środę w... Warszawie. W niedzielę mecz o Superpuchar z Aluprofem.

Takie było życzenie głównego sponsora (jest nim od sierpnia Bank Polskiej Spółdzielczości – przyp. red.), który ma siedzibę w stolicy – wyjaśnia prezes i trener klubu z uzdrowiska Bogdan Serwiński.

Hotel Marriott, w którym w samo południe zostanie zorganizowana konferencja prasowa połączona z sesją zdjęciową, ma pięć gwiazdek. Nieźle, ale na kibicach Muszynianki wrażenia to nie robi. W ich zespole gwiazd jest więcej, by wymienić choćby sześć reprezentantek kraju, które właśnie zdobyły brązowy medal mistrzostw Europy (Aleksandra Jagieło, Mariola Zenik, Izabela Bełcik, Dorota Pykosz oraz nowe twarze w Muszynie: Anna Witczak i Agnieszka Bednarek-Kasza ). Na prezentacji pojawią się wszystkie bez wyjątku.

Dziewczyny wakacji mieć nie będą. Taryfę ulgową miały w poniedziałek i wtorek, a teraz najwyższy czas zabrać się do pracy – uśmiecha się Serwiński, któremu zostało naprawdę niewiele czasu na wyszykowanie zespołu do rozgrywek ligowych. Pierwszy mecz jego zespół rozegra już 25 października z Budowlanymi Łódź.Nie ma siły ludzkiej, żeby w trzy tygodnie przygotować odpowiednią formę, to rzecz fizycznie niemożliwa – mówi szkoleniowiec. – Musimy być przygotowani na to, że jeszcze spotkania ligowe w listopadzie będą dla nas poligonem doświadczalnym, gdzie popracujemy np. nad taktyką. W pełnej dyspozycji musimy być w grudniu, czyli wtedy, gdy startuje Liga Mistrzyń. Wcześniej nie ma na to szans. Nie będę jednak narzekał. Z jednej strony klub ponosi pewne konsekwencje, mając tyle zawodniczek w reprezentacji, ale z drugiej daje mu to jednocześnie dużą siłę medialną – opowiada.

Ze stolicy ekipa Muszynianki pojedzie do Szamotuł, gdzie zagra w turnieju z udziałem m.in. drużyny mistrza Niemiec Schweriner SC (pierwszy mecz w piątek), a w niedzielę zmierzy się z BKS Aluprof Bielsko-Biała w meczu o Superpuchar. Tydzień później muszynianki wezmą udział w organizowanym w Katowicach Memoriale Agaty Mróz.

W sumie przed sezonem rozegramy sześć spotkań. To niedużo, ale trudno. Trzeba sobie jakoś radzić – wzrusza ramionami Serwiński, który do tej pory ze względu na ME na treningach miał zaledwie połowę zawodniczek z dwunastoosobowej kadry. – Grunt, żebyśmy byli gotowi na Ligę Mistrzyń – powtarza.

W pierwszej fazie tych elitarnych rozgrywek jego zespół zagra z Asystelem Novara (Włochy), Metalem Galati (Rumunia) oraz Zarieczem Odincowo (Rosja).

Autorem tekstu jest Przemysław Franczak

źródło: Gazeta Krakowska, naszemiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved