Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > GTPS będzie niespodzianką?

GTPS będzie niespodzianką?

fot. archiwum

- Grałem w lidze 28 lat, ale takich przygotowań pewno bym nie wytrzymał! - przyznaje trener pierwszoligowego Rajbudu GTPS Gorzów Wlkp. Sławomir Gerymski. Gorzowianie zafundowali sobie aż 13-tygodniowy okres przygotowawczy.

Sezon rozpoczną dwoma wyjazdowymi meczami z Morzem Bałtykiem Szczecin. W środę zagrają z nim w III rundzie Pucharu Polski, a w sobotę o ligowe punkty (początek w obydwa dni o godz. 17.00). Powodem długich treningów były duże zmiany kadrowe w drużynie. Z poprzednich rozgrywek zostało tylko pięciu zawodników: Wroński, Grzesiowski, Olichwer, Kupisz i Stępień. Przybyło aż siedmiu nowych: Woroniecki (z Pronaru Parkietu Hajnówka), Mach (z Asseco Resovii Rzeszów), Hunek (z Orła AZS AWF Międzyrzecz), Adamowicz (wychowanek z grupy juniorów Marcina Zarzyckiego) oraz Mischke, Szlubowski i Ratajczak (wszyscy z AZS PWSZ Nysa). Średnia wieku tej ekipy (szczegółowe dane w ramce) wynosi zaledwie 24 lata.

Wzięliśmy kilku chłopców, którzy mało albo prawie w ogóle nie grali w swoich poprzednich klubach – wyznaje Sławomir Gerymski.Ciężko pracujemy od 14 lipca i w tym czasie udało się nam stworzyć siatkarską rodzinę. Naszym atutem na pewno będzie zespołowość, młodość i chęć wygrywania. To trzeci zespół w mojej trenerskiej karierze, ale jeszcze nigdy nie prowadziłem tak zdyscyplinowanej grupy. Nie mogę się przyczepić do żadnej godziny, którą spędziliśmy razem.

Szefowie klubu mówią, że sportowym celem ich zespołu będzie walka o utrzymanie się na zapleczu ekstraklasy. – A ja widzę sprawy trochę inaczej – ripostuje Gerymski. – Skoro udało się nam uniknąć kontuzji, to stawiam poprzeczkę zdecydowanie wyżej. Chcę, by kibice zobaczyli drużynę, sprawiającą niespodzianki. Faworytami ligi są ekipy z Piły, Gdańska i Międzyrzecza. Solidnie wyglądają też teamy z Kielc, Jaworzna i Świdnika. Ale powalczyć możemy, nie, wręcz musimy!, z wszystkimi rywalami. Nawet pomimo tego, że indywidualne, techniczne umiejętności kilku naszych chłopaków nie są jeszcze na najwyższym poziomie.Aż 13 sparingów sprawiło, że gorzowianie znacznie poprawili swą grę w ataku i przyjęciu, co wydawało się być ich najsłabszymi punktami. Bardzo wartościowym wzmocnieniem okazał się libero Ratajczak, który dzięki dobremu wyszkoleniu technicznemu potrafi pomóc kolegom w obronie i przyjęciu. Przyzwoitą formę demonstrują także obydwaj rozgrywający. Wroński szczęśliwie uniknął psychicznego załamania po tym, jak trener kadry juniorów zadecydował po czterech tygodniach przygotowań, że siatkarz z Gorzowa… jednak nie pojedzie z kolegami na mistrzostwa świata.

Czy GTPS poradzi sobie z finansowymi wyzwaniami, jakie niesie nowy sezon? – Zaplanowaliśmy budżet w wysokości miliona złotych, ale na razie udało się nam zgromadzić tylko 760 tys. zł – mówi bez ogródek menadżer drużyny Przemysław Zatylny.Pomagają nam miasto oraz firmy Meprozet, Rajbud Development, Obi i Gorbud.

Od piątku klub ma tymczasowe władze, bo poprzedni zarząd nie zgodził się nadal pełnić swoich obowiązków. Przerwane walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze zostanie wznowione 27 bm.

Autorem tekstu jest Robert Gorbat

źródło: Gazeta Lubuska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved