Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Adrian Stańczak: Chcemy się spokojnie utrzymać w lidze

Adrian Stańczak: Chcemy się spokojnie utrzymać w lidze

fot. archiwum

Zawodnik Jadaru Radom - Adrian Stańczak w specjalnej rozmowie dla serwisu RadomSport.pl, już od najbliższego weekendu zapowiada walkę o zwycięstwa. Chce rozpocząć sezon od wygranej z wicemistrzem kraju, Asseco Resovią Rzeszów.

Kamil Górski, RadomSport.pl: Trenowałeś wraz z reprezentacją kadry B. Co wyniosłeś z tego okresu przygotowawczego?

Adrian Stańczak: Przede wszystkim nauczyłem się spokoju i ogólnie takiego meczowego ogrania. Są to turnieje międzynarodowe, a te w szczególny sposób wpływają na zawodników. Myślę, że moja forma będzie cały czas rosła.

Grałeś w meczach kadry B w spotkaniach towarzyskich i paru turniejach. Myślisz, że starczy Ci sił na nowy sezon?Mam nadzieję, że tak. Wierzę w to, że trener ma wszystko rozplanowane i da nam parę dni urlopu.

Jadar skompletował, ale następnie zaczął treningi jako jedna z pierwszych drużyn w Polsce. Czy nie odbije się to zespołowi czkawką?

Wczesne kompletowanie zespołu jest bardzo korzystne dla drużyny. Najwięcej czasu potrzebowaliśmy właśnie na zgranie. A efekty przyjdą w sezonie. Wielkim wzmocnieniem zespołu jest przyjście Roberta Prygla, ale też przeniesienie Wojtka Żalińskiego na pozycje przyjmującego.

W tym sezonie można powiedzieć, że terminarz rozgrywek PLS-u jest dla Was bardziej korzystny niż rok temu.

Na pewno tak. Gramy na początku więcej spotkań u siebie. W tamtym roku była niesamowita seria wyjazdów. Musimy zagrać na sto dziesięć procent naszych możliwości we wszystkich meczach.

W tamtym sezonie byliście o włos od pokonania Resovii w Radomiu (2:3 przypomina red.) Jak będzie tym razem?

Im lepiej się wejdzie w sezon, tym lepiej gra się pod koniec ligi. Będziemy robić wszystko, żeby grać od początku dobrze, nie tak jak w tamtym roku parę porażek pod rząd. Byliśmy dobrze przygotowani, ale czegoś zabrakło…

Jakie cele stawiasz przed sobą w nadchodzącym sezonie?

Wiadomo, że jak najwyższe. Ale tak realnie, to chcemy się spokojnie utrzymać w lidze.


Drużyna Jadaru Radom przygotowuje się do inauguracyjnego pojedynku w ekstraklasie. Do niedzielnego meczu z wicemistrzami Polski – Asseco Resovią Rzeszów – radomianie zaliczą jeszcze pokaźną liczbę jednostek treningowych.

Oprócz zajęć na siatkarskim parkiecie (codziennie po dwa treningi) trener Jadaru Jan Such serwuje swoim zawodnikom sesje telewizyjne ze spotkań popularnej "Sovii". – Dwukrotnie już za pomocą obrazu wideo analizowaliśmy grę najbliższego rywala. Odnośnie do naszego zespołu jeszcze nie mam do końca ustalonego wyjściowego składu – powiedział trener Such.

Od środy drużyna będzie rozpoczynała zajęcia w godzinie rozpoczęcia niedzielnej potyczki. Przypomnijmy, Jadar rozpocznie bój z ekipą trenera Ljubo Travicy punktualnie o 14:45. Jest to podyktowane transmisją telewizyjną stacji Polsat Sport, która pokaże mecz na żywo.

źródło: RadomSport.pl, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved