Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mariusz Szyszko: Naszym celem jest utrzymanie się w PlusLidze

Mariusz Szyszko: Naszym celem jest utrzymanie się w PlusLidze

fot. archiwum

We wtorek odbyła się konferencja prasowa, która była okazją do podsumowania pięciomiesięcznego urzędowania nowych władz klubu. Cel na nadchodzący sezon PlusLigi nie zmienił się - to utrzymanie drużyny AZS UWM Olsztyn na najwyższym szczeblu.

Do dyspozycji dziennikarzy był Zarząd Spółki Akcyjnej – w składzie: prezes Mariusz Szyszko i wiceprezes Tomasz Jankowski, trener Mariusz Sordyl, kapitan zespołu Jakub Oczko oraz środkowy bloku Marcelo Hargreaves Da Costa.

Mariusz Szyszko (Prezes Zarządu Spółki): Dzisiaj dokładnie mija pięć miesięcy i jeden dzień od objęcia AZSu. Jeśli mogę, to chciałbym krótko podsumować te pięć miesięcy. Udało nam się parę rzeczy osiągnąć i parę jeszcze nie dopiąć na ostatni guzik. Chcę być rozliczany za to co zrobiliśmy – czy dobrze, czy źle, to myślę, że czas pokaże. Staramy się robić wszystko trochę inaczej. Jeżeli chodzi o sprawy organizacyjne, to udało nam się na papierze zamknąć budżet. Podpisane są umowy z firmami, które zapewniają nam spokojny sezon 2009/2010. Warto wspomnieć, że bardzo dużą rolę w organizacji przygotowań do zbliżającego się sezonu odegrał Uniwersytet Warmińsko-Mazurski. Nasz cel się nie zmienia, pozostał taki sam, o którym mówiliśmy na początku – naszym celem jest utrzymanie się w PlusLidze.

Mariusz Sordyl (trener AZS UWM Olsztyn): W naszym zespole doszło do wielu zmian kadrowych. Po dziewięciu tygodniach pracy mogę śmiało stwierdzić, że moi zawodnicy wykonali kawał dobrej roboty. Jeszcze tydzień temu siatkarze byli przerażeni swoim zmęczeniem i tym, że na boisku poruszają się bardzo wolno. Teraz sytuacja zmienia się z dnia na dzień. Jesteśmy już myślami przy pierwszym meczu z AZS Częstochową.Kapitan drużyny, Jakub Oczko dodał, że sami zawodnicy są bardzo zadowoleni z przygotowań do sezonu, a najważniejsze jest to, iż wszyscy są zdrowi i nikt nie narzeka nawet na małe urazy.

Notowała Marta Panasiuk

źródło: azsuwmolsztyn.com.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved