Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Gwardia szlifuje formę do ligi

Gwardia szlifuje formę do ligi

fot. archiwum

Siatkarki Impel Gwardii Wrocław przygotowują się do sezonu ligowego. Aktualnie grają całą serię sparingów i turniejów towarzyskich. - Właściwa forma przyjdzie na początek ligi uważa atakująca gwardzistek, Katarzyna Mroczkowska.

Jak ocenisz dotychczasowe przygotowania? Minęła już ich spora część – jak nastroje i forma?

Katarzyna Mroczkowska (atakująca Impel Gwardii Wrocław): – Jeśli chodzi o formę, to na razie nie ma jej szczytu. Mam nadzieję, że ten przyjdzie na początek ligi albo w jej środku. Teraz wkraczamy w decydującą fazę, gramy turnieje. Byłyśmy w Niemczech, wygrałyśmy w Twardogórze. Na razie zgrywamy zespół i wygląda to całkiem nieźle .

Rywale na tych turniejach faktycznie są tak mocni, jak pisze prasa?



Są to zespoły, z którymi możemy normalnie grać, czasem o wyniku decyduje dyspozycja dnia. Jedne ekipy są mocniejsze, inne słabsze – wiadomo, że nie są to drużyny z pierwszej trójki ligowej. Możemy z nimi podjąć walkę i dobrze potrenować.

Skąd sinusoida wyników? Potraficie pokonać Drezno i Piłę, aby z tym samym Dreznem potem przegrać i ulec także Stali Mielec?

Na razie wygląda to tak, że gramy gorzej rano. Przegrane przez nas spotkania odbywały się do południa i wygląda na to, że wtedy jesteśmy w słabszej dyspozycji.

Jesteś już doświadczoną zawodniczką, ale mimo tego europejskie puchary chyba kuszą dodatkowo? Jak do tego podchodzisz?

We Wrocławiu jeszcze nie miałam okazji występować w pucharach, bo w sezonie, gdy tam występowałyśmy, ja leczyłam kontuzję. Myślę, że jest to duża frajda, fajna promocja siatkówki i postaramy się tam dobrze wypaść .

* więcej na gwardia.pl
* rozmawiał Tomasz Szuchta

źródło: gwardia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved