Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Ostatni mecz siatkarek ŁKS?

Ostatni mecz siatkarek ŁKS?

fot. archiwum

Drużyna ŁKS-u Łódź ma bardzo długą i ciekawą historię. Dwa tygodnie temu rozpoczęła kolejny sezon w II lidze kobiet. Bardzo jest jednak możliwe, że przegrana ze Spartą Warszawa 0:3 była ostatnim meczem siatkarek tego zespołu w rozgrywkach.

Trener Krzysztof Świta poinformował o tragicznej sytuacji finansowej sekcji i nie wykluczył, że będzie zmuszona zawiesić swoją działalność.

Występujące w II lidze podopieczne Krzysztofa Świty są jedyną drużyną w Łodzi oraz województwie łódzkim na tym szczeblu rozgrywkowym, która może szkolić młodzież. Młodzież, która za kilka lat może błyszczeć na parkietach ekstraklasy.

Ale co z tego, skoro te młode dziewczyny nie dostaną nawet szansy na rozwinięcie swojego talentu? Wszystko za sprawą braków środków finansowych na utrzymanie sekcji (stypendia dla zawodniczek, odżywki, wyjazdy itp.). Miesięczne koszty utrzymania sekcji siatkarek wynoszą około 10 tysięcy złotych. W porównaniu do innych dyscyplin – piłki nożnej czy też koszykówki – nie są to duże sumy pieniędzy. Niestety brak firm, sponsorów, którzy wsparli by siatkarki ŁKS-u finansowo w zamian za reklamę na strojach oraz w mediach…źródło: Express Ilustrowany, lkslodz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved