Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Final Four znów w Łodzi?

Final Four znów w Łodzi?

fot. archiwum

Europejska Federacja Siatkarska chce zorganizować w Atlas Arenie Final Four Ligi Mistrzów. - Zrobię wszystko, by tak się stało - zapowiada Jan Hronek, wiceprezydent CEV. Łódź już gościła cztery najlepsze klubowe drużyny w Europie.

Wówczas najlepsze okazało się Dynamo Kazań, które wyprzedziło Piacenzę i PGE Skrę Bełchatów. Rozgrywane w Pałacu Sportowym spotkania oglądał komplet widzów. Teraz, po oddaniu do użytku Atlas Areny, możliwości są jeszcze większe – nowy obiekt może pomieścić o cztery tysiące więcej kibiców, poza tym jest znacznie nowocześniejszy. I jest jeszcze jeden atut – w Łodzi jest już czterogwiazdkowy hotel.

Dlatego pojawiła się propozycja, by najbliższa edycja Ligi Mistrzów znów zakończyła się w Łodzi. – Dla naszej federacji Łódź jest bardzo ważnym miastem. Przy organizacji każdej imprezy stajecie na wysokości zadania, tworzycie spektakl, o którym później mówi cała Europa – opowiadał Hronek.

Co na to szefowie bełchatowskiego klubu? – Nie zabiegamy o organizację Final Four, choć nie zaprzeczam, że dostaliśmy taką propozycję – mówi prezes Konrad Piechocki. Jeśli pojawi się konkretna oferta, będziemy rozmawiać.Celem Skry jest w tym sezonie nawet zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Organizacja turnieju finałowego bardzo ułatwiłaby to zadanie, bowiem odpadłaby konieczność przebijania się przez dwie fazy pucharowe. A przecież siatkarzy z Bełchatowa czeka mnóstwo występów, ponieważ wystąpią w klubowym Pucharze Świata, a później – w reprezentacji – w podobnym turnieju drużyn narodowych.

Piechocki:Dlaczego nie zabiegam o organizację Final Four? Ponieważ pamiętam, co mówiono po poprzednim turnieju. Nawet ludzie z naszego środowiska podważali nasz sukces, twierdząc, że załatwiliśmy sobie występ w turnieju. A przecież zajęliśmy trzecie miejsce, przegrywając półfinał z Kazaniem 2:3. To nie jest nasza wina, że według regulaminu organizator nie musi grać w drugiej części eliminacji. Przede wszystkim chcemy sami awansować do finału.

Autorami tekstu są Damian Bąbol, Jarosław Bińczyk

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved