Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Białostoczanki znów bez trenera

Białostoczanki znów bez trenera

fot. archiwum

Pronar Zeto Astwa AZS Białystok zajął drugie miejsce na turnieju o Puchar Prezydenta Białegostoku. Dużo bardziej istotną wiadomością jest jednak to, że akademiczki niespełna miesiąc przed startem ligi nie mają trenera.

Albin Mojsa, który kilka miesięcy temu objął drużynę, prawdopodobnie nie poprowadzi jej w żadnym meczu ligowym. Szkoleniowiec obserwował turniejowe zmagania z trybun białostockiej hali.

Nie chcę tego komentować. Do środy jestem na zwolnieniu lekarskim – mówi Mojsa. Włodarze klubu równie niechętnie wypowiadają się na ten temat. Nieoficjalnie wiadomo, że za odsunięciem trenera były zawodniczki, uskarżające się na kontuzje po ciężkich treningach.

Pod nieobecność Mojsy zespół poprowadził jego dotychczasowy asystent – Szymon Zejer.Na pewno nie będę pierwszym szkoleniowcem, bo mam inne ustalenia z klubem – wyjaśnia Zejer. – Czekam na rozwój wypadków.Młody trener nie przestraszył się jednak odpowiedzialności i w białostockiej imprezie jego zespół przegrał tylko jeden mecz – 1:2 z późniejszym triumfatorem Atlantem Baranowicze. Wcześniej Podlasianki uporały się z Niemnem Grodno i Legionovią Legionowo, które pokonały w tym samym stosunku. Ponadto w pokonanym polu został także rywal akademiczek w ekstraklasie – Gedania Żukowo, która została zwyciężona 3:0.

Nie graliśmy jeszcze na tym turnieju w najsilniejszym składzie, bo Magdalena Godos i Katarzyna Kalinowska wciąż leczą urazy – tłumaczy Zejer. – Prawdopodobnie nie zdołają wykurować się przed rozpoczynającym się już za trzy tygodnie sezonem – dodaje.

Nie w pełni sił jest także Magdalena Saad, która ostatnio także narzeka na zdrowie. Godnie na pozycji libero zastąpiła ją Paulina Gajewska, która została wybrana najlepszą przyjmującą turnieju. Indywidualne wyróżnienie otrzymała także Elena Bernatowicz, uznana za najlepszą rozgrywającą imprezy.

Nasza gra zaczyna coraz lepiej wyglądać i myślę, że to bardzo dobrze wróży na przyszłość – podsumowuje Joanna Szeszko, kapitan akademiczek.

Wyniki:

Pronar Zeto Astwa AZS Białystok – Niemen Grodno 2:1
(24:26, 25:20, 16:14)

Pronar Zeto Astwa AZS: Bernatowicz, Cieśla, Szeszko, Gierak, Wysocka, Wójcik, Gajewska (libero) oraz Starzyk i Właszczuk

Legionovia Legionowo – Pronar Zeto Astwa AZS 1:2
(17:25, 25:21, 15:17)

Pronar Zeto Astwa AZS: Wysocka, Batina, Gierak, Szeszko, Bernatowicz, Wójcik, Gajewska (libero) oraz Cieśla, Starzyk, i Właszczuk

Pronar Zeto Astwa AZS – Gedania Żukowo 3:0
(26:24, 26:24, 15:12)

Pronar Zeto Astwa AZS: Cieśla, Wysocka, Szeszko, Gierak, Bernatowicz, Wójcik, Gajewska (libero) oraz Starzyk, Właszczuk i Batina

Atlant Baranowicze – Pronar Zeto Astwa AZS 2:1
(25:18, 18:25, 15:11)

Pronar Zeto Astwa AZS: Cieśla, Wysocka, Szeszko, Gierak, Bernatowicz, Wójcik, Gajewska (libero) oraz Starzyk, Właszczuk i Batina

Legionovia – Atlant 0:3
Gedania – Niemen 1:2
Gedania – Atlant 0:3
Legionovia – Gedania 1:2
Atlant – Niemen 2:1
Niemen – Legionovia 2:1

Końcowa kolejność:
1. Atlant,
2. Pronar Zeto Astwa AZS,
3. Niemen,
4. Gedania,
5. Legionovia

Autorem tekstu jest Tomasz Dworzańczyk

źródło: poranny.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved