Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Andrzej Niemczyk: Jurek idealnie przygotował zespół

Andrzej Niemczyk: Jurek idealnie przygotował zespół

fot. archiwum

- Jesteśmy jedynym krajem, który wprowadził oba zespoły do czwórki podczas mistrzostw Europy. To pokazuje, że Polska jest pierwszym krajem w Europie - powiedział dla Interia.pl były szkoleniowiec biało-czerwonych - Andrzej Niemczyk.

Przed mistrzostwami ocenił Pan, że czwarte miejsce byłoby dla nas wielkim sukcesem. Dziewczyny spisały się jeszcze lepiej, ale czy według Pana ten sukces pokazuje rzeczywiste miejsce naszej siatkówki na arenie międzynarodowej? Czy rzeczywiście mamy tak wielki potencjał, czy też powtórzyć taki sukces będzie piekielnie trudno?

Andrzej Niemczyk : – Biorąc pod uwagę sytuację, w jakiej były nasze obie reprezentacje na początku przygotowań, trzeba powiedzieć że osiągnęliśmy rewelacyjny wynik. Jesteśmy jedynym krajem, który wprowadził żeńską i męską drużynę do czwórki podczas mistrzostw Europy i na dodatek zdobył medale. Nie udało się to nawet Rosjanom czy Włochom. To znaczy, że Polska stała się pierwszym krajem w Europie. Dziewczyny miały jeszcze większe problemy niż chłopcy, bo wiele zawodniczek nie mogło pojechać na mistrzostwa. Ich miejsce w pierwszej szóstce zajęły zmienniczki i grały ze straszną determinacją, aby wygrać ten medal. Wejście do czwórki to 120 procent, a zdobycie medalu to 150! Trzeba dziewczynom za to podziękować, tak samo jak sztabowi szkoleniowemu za przygotowanie zespołu do turnieju. Był przygotowany rewelacyjnie.

Doskonale zna Pan możliwości naszych reprezentantek, ale czy gra któraś z nich zaskoczyła Pana?Powiem tak: wiedziałem, że Asia Kaczor wcześniej czy później dojdzie do wysokiej formy i doszła. Z meczu na mecz grała coraz lepiej i w decydujących momentach pokazała się z bardzo dobrej strony. Warto podkreślić też dobrą postawę Oli Jagieło. Grała bardzo dobrze, a to właśnie na jej barkach leżała odpowiedzialność za cały zespół. Dla mnie wszystkie dziewczyny zasługują na brawa. Nawet Maj, która rzadko wchodziła na parkiet. Grała wspaniale w obronie. Walczyła z niesamowitą determinacją.

Brak trenera Jerzego Matlaka na ławce podczas turnieju paradoksalnie wyzwolił w zespole dodatkową motywację.

Na pewno. Dziewczyny podkreślały, że grają dla Jurka i jego żony. Trzeba przyznać, że idealnie przygotował zespół.

* Rozmawiał Mirosław Ząbkiewicz (Interia.pl)
* więcej na Interia.pl

źródło: interia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved