Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Estonia wygrała III Międzynarodowy Radomski Festiwal Siatkówki

Estonia wygrała III Międzynarodowy Radomski Festiwal Siatkówki

fot. archiwum

Zakończył się III Międzynarodowy Radomski Festiwal Siatkówki, w którym wzięło udział osiem zespołów: juniorska reprezentacja Estonii, Taht Tallin, Resovia Rzeszów, Metro Warszawa, Skra Bełchatów, AZS UWM Olsztyn, a także dwie drużyny Czarnych.

W meczu finałowym przeciwko sobie stanęły drużyny AZS-u UWM Olsztyn oraz reprezentacja Estonii. Od samego początku na parkiecie dominowali goście z zagranicy – blok dobrze współpracował z obroną, a to wszystko dzięki mocnej zagrywce. Olsztynianie byli w stanie nawiązać walkę jedynie w kilku akcjach. Estonia pozwoliła bowiem rywalom na zdobycie zaledwie 16 "oczek".

Drugi set to przebudzenie AZS-u. Przewagę 8:4 udało się osiągnąć dzięki dobrym, nierzadko asowym, zagrywkom. Później jednak olsztynianie zaczęli popełniać błędy, ale udało im się utrzymac prowadzenie. W końcówce goście odrobili straty i gdy wydałowało się, że spotkanie zostanie rozstrzygnięte w dwóch partiach, drużyna z Olsztyna wygrała ważne akcje i doprowadziła do tie-breaka.

Trzecia odsłona rozpoczęła się po myśli Estończyków, od prowadzenia 3:0. Rozgrywający mógł swobodnie rozdzielać piłki atakującym, którzy albo obijali blok, albo "wbijali gwoździe" w pole przeciwników. Dodatkowo zawodnicy gości dobrze czytali grę przeciwników, zdobywając cenne punkty blokiem. Mecz zakończył się asową zagrywką reprezentanta Estonii.Estonia – AZS UWM Olsztyn 2:1
(25:16, 23:25, 15:8)

Radomscy kibice o wiele bardziej emocjonowali się jednak meczem o trzecie miejsce, bowiem walczyli o nie gospodarze. Przed tą batalią jedno było pewne – "brąz" zdobędzie drużyna z Radomia, ponieważ spotkał się I i II zespół Radomskiego Centrum Siatkarskiego.

Młodsza drużyna Czarnych chciała nawiązać wyrównaną walkę. Jednakże już od pierwszych akcji doświadczenie pierwszego RCS-u wzięło górę. Podopieczni Krzysztofa Jaskulskiego byli zbyt stremowani, popełniali zbyty wiele błędów niemalże we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła, dlatego zdobyli tylko 12 punktów.

Kolejny set rozpoczął się od prowadzenia RCS-u II 3:0, ale pierwszy zespół bez problemu odrobił straty. Na szczęście dla widowiska, ta odsłona miała bardziej wyrównany przebieg. Drugi RCS mógł doprowadzić do remisu w setach, ale team prowadzony przez Andrzeja Sitkowskiego wyrównał, spokojnie prowadził grę i wygrał do 22.

Oba kluby współpracują ze sobą, dlatego przy prezentacji trenerzy "zamienili się" podopiecznymi. Rywalizacja o trzecie miejsce miała zatem charakter wręcz rodzinny, chociaż "młodsi członkowie" tej familii nie zamierzali oddać spotkania bez walki. – Chłopcy na pewno chcieli urwać jakieś punkty starszym kolegom, ale w siatkówce nie można iść na skróty. Bedąc juniorami na pewno też wygraliby z kadetami – stwierdził Krzysztof Jaskulski.

Na trybunach MOSiR-u siedzieli zawodnicy Jadaru Radom: Robert Prygiel, Wojciech Żaliński oraz Adrian Stańczak, którzy wręczali najlepszym zawodnikom festiwalu pamiątkowe dyplomy. MVP turnieju został uznany reprezentant Estonii Timo Tamnemaa. Z kolei tytuł najlepszych zawodników z Radomia uzyskali: Kacper Gonciarz (RCS II) oraz Bartosz Grzechnik (RCS II). Warto również dodać, że nagrodę specjalną od Adriana Stańczaka, w postaci koszulki, otrzymał libero Metra Warszawy, Maciej Olenderek.

RCS I Czarni Radom – RCS II Czarni Radom 2:0

(25:12, 25:22)

Klasyfikacja końcowa:
1. Reprezentacja Estonii
2. AZS UWM Olsztyn
3. RCS I Czarni Radom
4. RCS II Czarni Radom
5. Metro Warszawa
6. Resovia Rzeszów
7. Skra Bełchatów
8. Taht Tallin

Autorką tekstu jest Agata Kołacz

źródło: SportRadom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved