Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Aleksandra Jagieło najlepiej punktującą w meczu z Niemcami

Aleksandra Jagieło najlepiej punktującą w meczu z Niemcami

fot. archiwum

Zazwyczaj w polskiej ekipie najwięcej punktów zdobywały Joanna Kaczor lub Anna Barańska. Tym razem najlepiej punktującą okazała się Aleksandra Jagieło, choć jej koleżanki ustąpiły jej nieznacznie, pokazując, że gra rozłożyła się na cały zespół.

Aleksandra Jagieło zdobyła w tym spotkaniu 16 punktów, w tym cztery z zagrywki i jeden blokiem. Jej skuteczność w ataku wyniosła 52%. Przyjęła ona 19 piłek, co dało 68% skuteczności (w tym 21% przyjęcia idealnego). 15 „oczek", w tym jeden z zagrywki i dwa blokiem, zanotowała na swoim koncie Joanna Kaczor, która atakowała ze skutecznością 39%. Anna Barańska zdobyła 13 punktów, w tym jeden z zagrywki. Jej skuteczność w ataku wyniosła 40%. Polska kapitan przyjęła 21 piłek, co wyniosło57% skuteczności (w tym 14% przyjęcia idealnego).

W tym spotkaniu Polki zagrały bardzo dobrze zagrywką, dzięki której zdobyły 11 punktów. Blokiem zdobyły pięć „oczek". Ich przyjęcie wyniosło 62% pozytywnego (w tym 21% idealnego).

Wśród Niemek 13 punktów, w tym jeden z zagrywki i jeden blokiem, zdobyła Margareta Kozuch. Jej skuteczność w ataku wyniosła 31%. 11 „oczek" zanotowała na swoim koncie Maren Brinker, która atakowała ze skutecznością 48%. Zawodniczka przyjęła 17 piłek, co dało 24% skuteczności (w tym 12% przyjęcia idealnego). Dużo pracy w przyjęciu miała Heike Beier (32 przyjęte piłki). Jej skuteczność w tym elemencie wyniosła 53% przyjęcia idealnego, w tym jedynie 3% idealnego.Ekipa niemiecka zdobyła po trzy punkty blokiem i z zagrywki. Skuteczność zespołu w przyjęciu wyniosła 45% (w tym tylko 5% idealnego).

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved