Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Zdobyć piąty medal z rzędu

Zdobyć piąty medal z rzędu

fot. archiwum

W najbliższą niedzielę juniorki Energi Gedanii zainaugurują rozgrywki ligi wojewódzkiej. Trener Grzegorz Wróbel zapowiada, że celem jego podopiecznych jest utrzymanie miejsca na podium mistrzostw Polski.

Byłby to wyczyn nie lada, gdyż gdańszczanki w tej kategorii wiekowej są w czołówce nieprzerwanie od 2006 roku, a w dwóch ostatnich sezonach sięgały po złote medale!

Sukcesy Energi Gedanii w ostatnich latach najlepiej świadczą o ciągłości i jakości szkolenia. Zmieniają się zawodniczki, do gry wchodzą kolejne pokolenia siatkarskie, a gdański klub w rozgrywkach juniorek nieprzerwanie jest na krajowym topie. Medalowa passa zaczęła się w 2006 roku od brązowego medalu. W kolejnym sezonie było już srebro. W 2008 roku Witold Jagła ukoronował swoją pracę w tej kategorii, zdobywając złoto. W minionych rozgrywkach drużynę przejął trener Wróbel i też był tytuł mistrzowski!

Nic dziwnego, że na Enerdze Gedanii opierała się również reprezentacja Polski juniorek. Zbigniew Krzyżanowski na mistrzostwa świata do Meksyku zabrał aż pięć zawodniczek z gdańskiej drużyny. Niestety, z tego grona ponownie o juniorskie laury będzie mogła powalczyć już tylko Aleksandra Szymańska. Aleksandra Pasznik, Joanna Wołosz i Tamara Kaliszuk skończyły juniorski wiek, a Maja Tokarska, która jest jeszcze juniorką, podobnie jak dwie ostatnie, zdecydowała się na zmianę barw klubowych.Zmiana warty w grupach młodzieżowych jest nieunikniona. Reprezentantki Polski nie jest łatwo zastąpić, ale mamy kolejną grupę utalentowanych siatkarek. Według mojej oceny stać nas, abyśmy utrzymali co najmniej miejsce na podium mistrzostw Polski – deklaruje trener Wróbel.

W rozpoczynającym się w niedzielę sezonie ciężar walki będą musiały wziąć na siebie zawodniczki, które także miały udział w złotym medalu z tego roku, czyli poza wspomnianą Szymańską także Natalia Kurnikowska, Daria Bąkowska, Paulina Szpak, Małgorzata Łysiak, Anna Łozowska, a od ćwierćfinałów począwszy także Laura Tomsia, która grę łączyć będzie z nauką w SMS Sosnowiec. Ważnymi postaciami drużynę powinny stać się również reprezentantki Polski kadetek: 15-letnia Zuzanna Łapin i rok od niej starsza, Justyna Łukasik.

Tradycyjnie poza rozgrywkami w swojej kategorii wiekowej nasze juniorki będziemy ogrywać w seniorskiej rywalizacji w PlusLidze oraz w II lidze. W poprzednich sezonach zdało to bardzo dobrze egzamin – dodaje trener Wróbel, który przy dublowaniu się terminów seniorskich i juniorskich oddawać będzie pieczę nad młodzieżą trenerowi Jagle. Tak będzie choćby w najbliższą niedzielę.

Aby przebić się do podium mistrzostw Polski, trzeba przejść przez gęste eliminacyjne sito. Najpierw są rozgrywki na szczeblu wojewódzkim, potem ewentualnie dodatkowy turniej, dla klubów, które mają wychowanki w SMS, a dopiero później ćwierćfinały, półfinały i wreszcie finały na szczeblu ogólnopolskim.

Do rywalizacji w lidze wojewódzkiej Pomorze zgłosiło się osiem drużyn. Zagrają one systemem każdy z każdym mecz i rewanż. Ten etap zaplanowano od 4 października do 31 stycznia przyszłego roku. W pierwszej rundzie rozgrywek Energa Gedania zmierzy się kolejno z: Alpatem Gdynia, Treflem Gdynia, Olimpijczykiem Gdańsk, Libero Starogard Gdański, Orłem Malbork, Czarnymi Słupsk oraz zespołem EC Wybrzeże TPS Rumia.

Wszystkie mecze w roli gospodarza Energa Gedania rozgrywać będzie w gdańskiej hali przy ul. Kościuszki 49. Dla kibiców wstęp bezpłatny. Podobnie jak przed rokiem, także i teraz o terminarzu kolejnych pojedynków informacja będzie na klubowej stronie internetowej w zakładce "najbliższe mecze".

 

źródło: energa-gedania.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved