Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Robert Prygiel: Naszym celem jest utrzymać się w lidze

Robert Prygiel: Naszym celem jest utrzymać się w lidze

fot. archiwum

Trwa turniej o Puchar Prezesa Jadaru Sport S.A. Radom. W pierwszym meczu gospodarze pokonali siatkarzy w Wielunia 3:1. Po tym pojedynku Robert Prygiel i Grzegorz Kosok udzieli wywiadu oficjalnej stronie internetowej klubu.

Michał Nowak, ksjadar.pl: Jak ocenisz spotkanie?

Robert Prygiel:Myślę, że było niezłe. Pierwsze dwa sety na naprawdę niezłym poziomie z naszej strony, później troszeczkę dekoncentracja się wkradła i straciliśmy tego trzeciego seta, ale później w czwartym również raczej kontrolowaliśmy sytuację.

Jak ocenisz waszą formę na tydzień przed startem ligi?Coraz lepiej gramy, pomimo tych kontuzji jakie mieliśmy i problemów zdrowotnych niektórych zawodników. Troszkę jesteśmy dopiero tacy "poskładani", także biorąc pod uwagę te problemy zdrowotne wygląda to nieźle, ale napewno jeszcze są jeszcze elementy, lecz już takie bardziej indywidualne jak zagrywka i blok, gdzie można by grać lepiej.

Przed sezonem dołączyli do drużyny dwaj zawodnicy, którzy wcześniej swoje możliwości prezentowali w drugiej lidze. Co sądzisz o ich grze?

Akurat dzisiaj nie mieli możliwości się pokazać, ale na ogół jak wchodzili to prezentowali się jak najbardziej pozytywnie. Grzegorz Szumielewicz już jest trochę doświadczonym zawodnikiem, miał mecze, że grał rewelacyjnie, a Kuba Bucki, no przyszłość przed nim, jeszcze dużo pracy go czeka, ale już ma bardzo duży potencjał i może być z niego naprawdę dobry siatkarz, ale tak jak powiedziałem wcześniej, jeszcze musi bardzo dużo pracować.

Typ na mecz z Resovią?

Ja się nie bawię w takie typy. Mam nadzieję, że zagramy dobry mecz i będziemy po nim z siebie dumni, a wynik jest sprawą otwartą. Ja myślę, że wszystko się może zdarzyć, pomimo tego, że Rzeszów jest zdecydowanym faworytem w tym spotkaniu, ale to początek ligi. My nieźle gramy, oni napewno tez nie będą mieli problemów, mają nowego rozgrywającego, dużo chłopaków grało na różnych imprezach międzynarodowych i takie drużyny na ogół formę szykują na play-off, także myślę, że uda nam się jakieś punkty urwać.

Jak się czujesz po powrocie do Radomia po kilku latach?

Dobrze. Ja bardziej wyjeżdżałem z Radomia na granie w siatkówkę, a tutaj mieszkam, także o jakimś wielkim powrocie nie ma mowy, bardziej o powrocie do gry tutaj. Czuję się jak najbardziej dobrze. Zdaje sobie sprawę, że to jest dopiero początek i mecz towarzyski. Myślałem, że troszkę więcej kibiców będzie, ale mam nadzieję, że już na meczu ligowym z Rzeszowem będzie pełna hala, bo kibice naprawdę mogą uskrzydlić i dużo pomóc.

Cel na nadchodzący sezon?

Naszym głównym celem jest się utrzymać, czyli być w ósemce, w zależności od tego jak się będzie układała gra. My nie mamy drużyny budowanej za ogromne pieniądze, z jakimś wielkim budżetem i ambicjami. Naszym celem jest utrzymać się w lidze i musimy zrobić wszystko, aby ten cel osiągnąć, a później w miarę grania, obserwacji przeciwnika będziemy sobie zdawać sprawę z tego na co nas stać i zobaczymy. Wszystko się może zdarzyć, w sporcie są różne niespodzianki, ale naszym głównym celem jest awans do play-off, a później zobaczymy.


Michał Nowak, ksjadar.pl: Jak ocenisz dzisiejszy pojedynek?

Grzegorz Kosok: – Pierwsze dwa sety poszły nam jak z płatka, funkcjonowały wszystkie elementy – przyjęcie, atak, blok. W trzecim secie wkradło się trochę luzu i niestety trzeba było grać kolejną czwartą partię.

Co sądzisz o swojej rywalizacji z Michałem Kaczmarkiem i Arkadiuszem Terleckim o pierwszą szóstkę?

Myślę, że to są same plusy, ponieważ ja się muszę starać bardziej, oni też i w ten sposób wszyscy powiększamy swoje możliwości. Chciałbym grać w pierwszym składzie, tak jak każdy z nich.

Twoje wrażenia z pobytu na zgrupowaniu kadry B?

Kadrę wspminam bardzo dobrze, prowadzone tam treningi, ćwiczenia, bardzo mi pomogły.

Czy to zaprocentuje teraz w lidze?

Tak, bardzo. Czuję, że jestem w dobrej formie i że będę w stanie pomóc drużynie.

źródło: ksjadar.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved