Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Pomarańczowe zagrają o złoty krążek mistrzostw Europy

Pomarańczowe zagrają o złoty krążek mistrzostw Europy

fot. archiwum

Tym razem miało być do czterech razy sztuka... Po dwóch dotkliwie przegranych setach polskie siatkarki obudziły się i w trzeciej partii pokonały Holenderki, ale w końcówce czwartego seta rywalki pokazały klasę i zakończyły półfinałowe spotkanie wynikiem 3:1.

W pierwszym i najważniejszym dla nas półfinałowym meczu Polski z Holandią nie zabrakło emocji. Kibice mogli oglądać spektakularne obrony i ataki. Walka toczyła się o każdą piłkę, ale nasze reprezentantki uległy „pomarańczowym" 1:3. Jednak już jutro Polki stoczą bój o brązowy medal. Z kim? Tego dowiemy się już po meczu Włochy-Niemcy.

Całe spotkanie naszej reprezentacji trwało niespełna godzinę i 50 minut. Jak zwykle obie reprezentacje rozpoczęły swoimi niezawodnymi szóstkami. Premierową odsłonę spotkania od skutecznej zagrywki zaczęła Anna Barańska, co dało naszym reprezentantkom prowadzenie 1:0. Jednak kolejne trzy oczka zdobyły Holenderki po dobrych zagrywkach Ingrid Visser (3:1). Do pierwszej przerwy technicznej rywalizacja była dość wyrównana, ale to Polki uzyskały jednopunktowe prowadzenie (8:7). Tuż po przerwie nasze przeciwniczki złapały wiatr w żagle i nie dały Polkom możliwości przebicia się przez wysoki blok Flier i Visser. Przy stanie 14:8 dla Polski trener Piotr Makowski zmuszony był poprosić o czas. Holenderki jednak dalej stawiały ścianę nie do przebicia. Tylko jedno "oczko" na swoje konto dopisała Anna Barańska, a w aut uderzyła Manon Flier, co dało nam wynik 16:10 dla Holandii na drugiej przerwie technicznej. Końcówka tego seta to koncertowa gra Oranje. Rozbiły biało-czerwone swoją piekielnie trudną zagrywką, skutkiem czego Milena Sadurek nie miała możliwości zagrać kombinacyjnie na siatce. Po bloku Chaine Staelens na Katarzynie Gajgał Polki uległy Holandii 11:25.

Drugi set rozpoczęła świetną zagrywką Debby Stam, co dało Pomarańczowym prowadzenie 3:0. Trener Makowski od razu zareagował i poprosił o przerwę, jednak nie przyniosła ona zamierzonych skutków naszym siatkarkom. Do pierwszej przerwy technicznej zdobyły jedynie dwa oczka po bloku Agnieszki Bednarek-Kaszy oraz ataku Joanny Kaczor (2:8). Polki walczyły zacięcie o każdy punkt, ale brakowało kończącego ataku ze strony naszych reprezentantek. Biało-czerwone stopniowo próbowały zmniejszać przewagę, którą wypracowały sobie Holenderki. Milena Sadurek wykonała skuteczna kiwkę oraz przepchnęła na siatce Flier (9:11), ale do drugiej przerwy technicznej Polki zdobyły już tylko jeden punkt po błędzie w ataku Chaine Staelens (10:16). Od razu po przerwie skutecznie za blok kiwnęła Agnieszka Bednarek-Kasza, ale efektownym atakiem na to zagranie odpowiedziała Manon Flier – bezapelacyjna gwiazda holenderek. Przy stanie 21:12 dla Oranje boisko opuściła Joanna Kaczor, a w jej miejsce weszła Natalia Bamber. Pod koniec tego seta skutecznie atakowała Anna Barańska, ale niestety nie dało to możliwości odrobienia sporej straty punktowej, a drugą odsłonę spotkania zakończyła Aleksandra Jagieło posyłając piłkę w aut wskutek czego Holandia mogła się cieszyć prowadzeniem 2:0.Trzeciego seta od ataku ze środka i skutecznego bloku rozpoczęły Pomarańczowe. Tym razem Polki szybko się obudziły i wyrównały po udanym ataku Anny Barańskiej oraz bloku Joanny Kaczor i Agnieszki Bednarek-Kaszy (2:2). Przy stanie 5:3 dla Polski w przyjęciu Aleksandrę Jagieło zastąpiła Paulina Maj i to ona spowodowała, że na pierwszej przerwie technicznej nasze siatkarki prowadziły trzema punktami (8:5). Później Polki nie odpuszczały, ciągle starały się utrzymywać przewagę i przy prowadzeniu 15:11 trener Avital Selinger poprosił o czas dla swojej drużyny. Do drugiej przerwy technicznej Oranje zdobyły dwa punkty po ataku Flier oraz Stam (16:13). Nasze rywalki jednak za nic nie chciały odpuścić, ale jedynie udało im się zbliżyć do nas na dwa punkty (18:16). Wtedy trener Makowski poprosił o czas, który zaprocentował chwilę później. Ostatecznie Polki nie dały żadnych szans Holandii i pewnie zakończyły tego seta efektownym atakiem Joanny Kaczor (25:20).

Czwartego seta oba zespoły zagrały kapitalnie. Rywalizacja ciągle toczyła się punkt za punkt, ale to Pomarańczowe prowadziły na pierwszej przerwie technicznej 8:7 po udanej kiwce Visser. W drugiej fazie tej części spotkania Polki walczyły w obronie o każdą piłkę i wypracowały sobie dwupunktową przewagę po kiwce Anny Barańskiej i skutecznym bloku Mileny Sadurek na Ingrid Visser (15:13). Dla Holandii punkt zdobyła Stam, ale to nasze reprezentantki utrzymały prowadzenie do drugiej przerwy technicznej po świetnym ataku ze skrzydła Aleksandry Jagieło (16:14). Jednak po chwili odpoczynku Oranje konsekwentnie odrabiały straty i doprowadziły do remisu po ataku Chaine Staelens (17:17). W tym momencie trener Piotr Makowski poprosił o czas. Nie wybił on jednak z uderzenia naszych przeciwniczek, a Polki nie były w stanie przyjąć trudnych zagrywek Manon Flier. W końcówce biało-czerwone starały się jeszcze nadrobić straty przez skuteczne ataki Anny Barańskiej, ale naprzeciwko wszystkie ataki kończyła Flier. Decydującą piłkę, która dała zwycięstwo Holenderkom skończyła Debby Stam (25:20). Tym samym reprezentacja Holandii mogła cieszyć się zwycięstwem 3:1 nad Polską i zacząć przygotowywać się do starcia o złoty medal już jutro.

Holandia – Polska
(25:11, 25:15, 20:25, 25:20)

Składy zespołów:

Holandia: Staelens K. (2 pkt.), Staelens Ch. (12), Wensnik (11), Visser (11), Stam (13), Flier (20), Van Tienen (libero) oraz Grothues (1)

Polska: Barańska (14), Bednarek-Kasza (7), Sadurek (3), Gajgał (7), Jagieło (7), Kaczor (15), Zenik (libero) oraz Witczak, Pykosz, Bamber (1), Bełcik i Maj

Zobacz także:

Wyniki rundy finałowej mistrzostw Europy kobiet

Zdjęcia ze spotkania Holandia – Polska

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved