Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Joanna Kaczor najlepiej punktującą wśród Polek w meczu z Holandią

Joanna Kaczor najlepiej punktującą wśród Polek w meczu z Holandią

fot. archiwum

Reprezentacja Polski przegrała 1:3 w pojedynku półfinałowym ME z Holandią. W statystykach biało-czerwone wypadły słabo, na co duży wpływ miały dwa wysoko przegrane sety. Najwięcej punktów w naszej ekipie zdobyła w tym meczu Joanna Kaczor.

Polska atakująca zanotowała na swoim koncie 15 punktów, w tym jeden zdobyty z zagrywki. W całym spotkaniu otrzymała 40 piłek, co przełożyło się na 35% skuteczności. Jedno „oczko" mniej, w tym jedno blokiem, zdobyła Anna Barańska. Skuteczność naszej kapitan w ataku wyniosła 36%. Barańska nie miała dziś zbyt dużo pracy w przyjęciu. Jej skuteczność wyniosła 60% przyjęcia pozytywnego (w tym 30% idealnego). Trzy polskie zawodniczki zdobyły w tym spotkaniu po 7 punktów: Agnieszka Bednarek-Kasza, Katarzyna Gajgał i Aleksandra Jagieło.

W przyjęciu musiała napracować się z kolei Mariola Zenik. Nasza libero przyjęła bowiem aż 50 piłek, a jej skuteczność wyniosła 64% (w tym 34% przyjęcia idealnego).

Dodajmy, że w tym meczu Polki zdobyły jedynie trzy punkty blokiem. Z zagrywki zanotowały 5 „oczek". Ich skuteczność w przyjęciu wyniosła 63% (w tym 30% przyjęcia idealnego).W zespole Holandii tradycyjnie liderką była Manon Flier. Tym razem zdobyła ona 20 punktów, w tym jeden blokiem i dwa z zagrywki. Jej skuteczność w ataku wyniosła 46%. Choć jest atakującą, to przyjęła dzisiaj dwie piłki, z tym jedną poprawnie. 13 „oczek", w tym jeden z zagrywki i dwa blokiem, zanotowała na swoim koncie Debbie Stam. Jej skuteczność w ataku wyniosła 43%. Stam dobrze spisała się też w przyjęciu. Jej skuteczność wyniosła 60% przyjęcia pozytywnego (choć w tym tylko 10% idealnego). 12 punktów w meczu z Polkami, w tym dwa blokiem, zdobyła Chaine Staelens. Jej skuteczność w ataku wyniosła 40%. Chaine przyjęła w sumie 25 piłek, a jej skuteczność w tym elemencie wyniosła 48%.

Pomarańczowe siedem punktów zdobyły w tym meczu z zagrywki, zaś 12 blokiem. Ich przyjęcie, choć nie zaimponowało, wystarczyło, aby wygrać mecz. Ich skuteczność wyniosła 57%, w tym tylko 8% przyjęcia idealnego.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved