Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: Derby stolicy dla AZS-u Politechnika Warszawska

II liga: Derby stolicy dla AZS-u Politechnika Warszawska

fot. archiwum

Swoje pierwsze, historyczne zwycięstwo w rozgrywkach II ligi kobiet odniosła drużyna AZS-u Politechniki Warszawskiej, pokonując w meczu derbowym AZS AWF Warszawa bez straty seta. Za tydzień AZS PW zmierzy się z Politechniką z Radomia.

Pierwsze dwa sety zakończyły się zdecydowanymi zwycięstwami gospodyń, które przez cały czas kontrolowały grę i wynik. Nieco inaczej wyglądała partia trzecia. Początek należał do gości, którzy po udanych zagrywkach Szymańskiej prowadzili 4:0. Spodziewanego efektu nie przyniosła przerwa, o którą poprosił trener gospodyń Maciej Lizińczyk. Przewaga drużyny AZS AWF wzrosła do sześciu punktów (11:5). Jednak było to wszystko co tego dnia potrafił wykrzesać z siebie zespół gości. Poprawienie przez gospodynie gry obronnej i żmudne odrabianie strat przyniosło spodziewany rezultat w postaci remisu 16:16. Dalsza część meczu to zdecydowana przewaga gospodyń i pierwsza piłka meczowa przy stanie 24:19. Po prostych błędach AZS PW goście zdobywają trzy punkty, jednak uwagi trenera Lizińczyka skierowane do zespołu podczas przerwy, przyniosły zamierzone efekty. AZS PW zasłużenie zwycięża 25:22 i 3:0 w meczu.

AZS Politechnika Warszawska – AZS AWF Warszawa 3:0

(25:17, 25:19, 25:22)Składy zespołów:
AZS PW: Kacperska, Mościcka, Rzymkowska, Grygorowicz, Bartkowiak, Gancarczyk, Cichocka (libero) oraz Nowicka i Bara
AZS AWF: Sikorska, Szymańska, Tokarska, Tustanowska, Lipińska, Duczmal, Dudek (libero) oraz Jankowska, Draganiak, Grabowska i Brudzińska

Zobacz także:

Wyniki i tabela grupy 3. II ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved